בואו נדבר על ההתנגדויות לחנינה לאלאור אזריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו חתם על העצומה הקוראת לנשיא ראובן ריבלין לשקול מחדש מתן חנינה לחייל שהורשע בהריגה. מדובר בעצומה אותה מוביל שרון גל שיתוף משפחת אזריה ועליה כבר חתמו למעלה מחמישים וארבעה חברי כנסת ושרים ביניהם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שרת המשפטים, איילת שקד, השר לביטחון פנים, גלעד ארדן ואחרים.

באופוזיציה תקפו את נתניהו בעקבות החתימה על העצומה. יו"ר יש עתיד יאיר לפיד צייץ בטוויטר: "החתימה של נתניהו על עצומה לנשיא המדינה לשקול מחדש להעניק חנינה לאלאור אזריה היא מתקפה ישירה על נשיא המדינה, הרמטכ״ל וצה״ל". יו"ר מרצ, זהבה גלאון תקפה גם היא: "מחפיר שראש הממשלה בעצמו מתעלם מהכרעתם של שמונה שופטים שדחו את ערעורו של אזריה, ומשתתף בניסיון נאלח נוסף להלבין מעשים שדגל שחור מתנוסס מעליהם. אני מקווה שגם מול הפוליטיקה הקטנה הזו יעמוד הנשיא ריבלין נאמנה בצד שלטון החוק״.

בבית הנשיא הזכירו כי בקשה מחודשת לחנינה ניתן להגיש רק בחלוף שישה חודשים מיום שניתנה החלטת הנשיא בבקשה קודמת – נקווה שהתמיכה מנבחרי הציבור תעזור לסיים את הפרשה הזאת ולהחזיר לאלאור ולמשפחתו את חייהם מחדש.

לפני כולם

לפני כולם