שר החינוך נפתלי בנט, דצמבר 2017. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
שר החינוך נפתלי בנט, דצמבר 2017. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בשורה לסטודנטים שמשרתים במילואים: שירות המילואים יוכר כ 2 נקודות זכות בלימודים האקדמיים. בהמשך לפרסום בסוף השבוע האחרון לפיו להחלטת בנט בני הזוג של סטודנטים במילואים יזכו להקלות ולתנאים מיוחדים במסגרת הלימודים במוסדות להשכלה גבוהה, ממשיך השר לפעול לטובת משרתי המילואים בקרב הסטודנטים. במסגרת התוכנית, שירות מילואים של 10 ימים בשנה יוכר כפעילות במסגרת מעורבות חברתית, ויזכה את הסטודנטים בשתי נקודות זכות במסגרת התואר.

התוכנית מקודמת במסגרת הצעת חוק של חברת הכנסת מירב בן ארי שתעלה לוועדת השרים ביום ראשון הקרוב, ואשר קוראת לעודד את נושא המעורבות החברתית ומבקשת להעניק לסטודנטים שתי נקודות זכות על מעורבות חברתית. להצעת החוק של חברת הכנסת בן ארי, יתווסף סעיף האומר כי "מוסד יכיר בשירות מילואים כהגדרתו בחוק שירות מילואים כתחליף ל" קורס מעורבות בקהילה"; לעניין זה, "שירות מילואים" – שירות של 10 ימים לפחות במהלך השנה העברית בה חלה שנת הלימודים".

במסגרת הצעת החוק למוסדות יוקנה החופש להגדיר אילו פעילויות חברתיות יקנו את נקודות.  "חיילי המילואים דואגים לנו, חשוב שאנחנו נדאג להם", אמר בנט. "לראשונה, האוניברסיטאות יחוייבו להכיר בשירות של חיילי המילואים כנקודות זכות לקראת התואר. משרתי המילואים הם המשענת הביטחונית של מדינת ישראל ומגיע להם לא רק כבוד והערכה, אלא גם סיוע היכן שניתן. אני מברך את חברתי חברת הכנסת מירב בן ארי ושמח על שיתוף הפעולה ביננו".

ח"כ מירב בן ארי(כולנו) יו"ר השדולה למען הסטודנטים וההשכלה הגבוהה: "הצעת החוק היא צעד נוסף עבור סטודנטים המשרתים במילואים בפרט והמעורבים בפעילות חברתית בכלל. אנו מחוייבים לתמוך ולעזור לאותם סטודנטים הפועלים למען החברה הישראלית כולה ומקדישים ימים ארוכים לבטחונה. אני מודה ליו"ר המל"ג השר נפתלי בנט על התמיכה בהצעת החוק שלי ועל כל פעילותו המבורכת למען הסטודנטים בישראל"

ח"כ מרב בן ארי. צילום: פלאש 90
ח"כ מרב בן ארי. צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20