אחרי שח"כ סבטלובה מ'המחנה הציוני' יזמה השבוע כנס 'ילדים תחת כיבוש' בנוכחות 'שוברים שתיקה', 'בצלם' ושאר ארגונים מהשמאל הקיצוני, ביום ראשון הקרוב ישתתף חבר כנסת אחר מהמפלגה, עֹמר בר-לב, בכנס 'צאו מעזה' עם אותם המשתתפים וביוזמת 'מרצ', אשר קורא לממשלה "להפסיק להתעלם מעזה".

ההזמנה לכנס. צילום מתוך פייסבוק

"מישהו יודע איפה אבי "שוברים שתיקה מוציאים את דיבתנו רעה" גבאי?", צייץ ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד) כשראה את רשימת המשתתפים. "אולי עכשיו כשמדובר בח"כ ממפלגת העבודה עצמה (עֹמר בר-לב), יימצא לנכון להתייחס? גבאי, פלא שלפיד שותה אתכם עם קשית?".

בר-לב: "יש לאפשר לתושבי הרצועה עבודה ותקווה"

"גם אם הממשלה תמשיך להתעלם מתושבי הדרום היא לא תצליח להעלים את עזה", הגיב ח"כ בר-לב בהסבירו מדוע בחר להשתתף בכנס. לטענתו, "יש ליזום מהלכים כלכליים ולאפשר לתושבי הרצועה עבודה ותקווה, שיהיה להם מה להפסיד. זאת למען אינטרס אחד: בטחון ישראל".

את הכנס שייערך בתאטרון 'תמונע' בת"א יזמו הפעם ח"כ עאידה תומא-סלימאן (הרשימה המשותפת) וח"כ מוסי רז (מרצ). בהזמנה אליו נכתב: "בשנת 2005 בוצעה תוכנית ההתנתקות וכבר 13 שנה שהימין חוזר על אותה המנטרה. "יצאנו מעזה, יצאנו מעזה" – אבל האם באמת התנתקה ישראל מעזה?". בכנס ידברו ראש מרצ לשעבר זהבה גלאון, ח"כ בר-לב, תא"ל במיל' שלמה ברום, ד"ר אסף דוד, וראשי וחברי הארגונים "קול אחר", "בצלם", "גישה" ו"רופאים לזכויות אדם".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20