היום א' התכנסת ועדת הכלכלה בראשות ח"כ יעקב מרגי, נציג המסעדנים מטעם "אני שולמן" והשפים אסף גרניט ומסעדנים נוספים.

בעלי המסעדות זעקו מדם ליבם על התכנית הכלכלית ועל התנהלות הממשלה והעלו מספר טענות בפני פקידי האוצר ויו"ר הועדה. מדבריהם עלו הליקויים והפערים בין התכנית הכלכלית שמציג רוה"מ ושר האוצר לבין המציאות בשטח. תום אביב בעלים של מסעדה אמר כי לפתוח מסעדות ולהתיר ישיבה של 20 אנשים זה כסת"ח ועדיף שיסגרו אותנו ונקבל מענקים.

הטענה המרכזית אומרת כי התכנית הכלכלית מסייעת לעסקים שנפגעו ב40

5 מהמחזור השנתי, בעוד עסקים אשר נפגעו בפחות אחוזים לא זכאים לקבל מענק. המסעדנים מציעים לעשות מדרג שבו המענקים יחולקו לפי כמות הפגיעה, לדוג' עסק שנפגע בין 25%-40% יקבל מענק קטן ואילו מי שנפגע בין 40%-60% יקבל מענק יותר גדול ועל זה הדרך. נציגי המסעדנים טענו כי פקידי האוצר והממשלה החליטו על תנאי הסף לקבלת מענק באופן שרירותי וללא בדיקה מוקדמת מה הצרכים של בעלי המסעדות והברים.

השף אסף גרניט אמר כי:"המדינה לא תצליח לפצות את כולם – כולנו מבינים את זה". בשיחה עם ועדת הכלכלה, השף  גרניט יצא נגד הדברים שאמר פרופ' גרוטו קודם לכן בוועדה: "חלק מהנתונים שהוא נותן לא נכונים – 1.8 אחוז נדבקו במסעדות". בנוסף, אמר: "החוויה של אכילה במסעדה היום היא מהחוויות היותר בטוחות בריאותית"

שלמה סלומון מסעדן מאבן גבירול אומר כי לא יכול להיות שגם בעת הזאת המדינה מחייבת את בעלי העסקים לשלם דמי "פיקדון עובד זר", יוצא מכך ששוטף כלים זר עולה 70-80 שקלים לשעה, בעוד אין אף ישראלי שמסכים לעשות עבודה זאת במקומם. סלומון המשיך ואמר בועדה כי:"לא הגיוני ש-45 אחוז במגזר הציבורי יחיו על חשבון העצמאים והם לא יתרמו"

נציג המסעדנים מטעם מחאת "אני שולמן" אמר כי:" מי שפותח היום מסעדה הוא פסיכופת".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.