נציג ההתיישבות במפלגת העבודה וחבר כנסת מטעם סיעת '' איתן ברושי נטש אמש (ה') את להתיישבות בבקעת הירדן במחאה על כך שלא הוקרנה ברכתו של יו"ר מפלגתו במהלכו. "בנסיבות לא ברורות, בניגוד להתחייבות ולסיכום, הברכה לא שודרה. כמחאה, עזבתי את הטקס לפני סיומו", אמר לאחר מכן. לדבריו, "מחקו את חלקה של מפלגת העבודה, שרוב היישובים הוקמו בזמנה ובתקופתה". עוד הוסיף ברושי, כי "שום תרגיל לא יכול למחוק ולטשטש את אחריותה ותרומתה החשובה מפלגת העבודה להתיישבות בבקעת הירדן". לקראת הטקס, קרא ברושי לחברי סיעתו להגיע ובמהלכו הצר על כך שלא נענו. "מפלגת העבודה הקימה את ההתיישבות בבקעת הירדן", קבע.

"נאמנים לקו של ביטחון והתיישבות". ח"כ איתן ברושי. צילום: פלאש 90
"מפלגת העבודה הקימה את בבקעת הירדן". ח"כ איתן ברושי. צילום: פלאש 90

 

לדבריו ח"כ ברושי, נבצר מיו"ר מפלגתו להגיע לטקס בשל יציאתו לחו"ל. כזכור, את הטקס הממלכתי לציון היובל לשחרור יהודה ושומרון שנערך בסוף החודש שעבר בגוש עציון החרים גבאי בטענה שמדובר ב"טקס שכולו פופוליזם זול" והוסיף: "אנחנו בהחלט לא מסכימים עם כל מה שנאמר שם, גוש עציון ואיתמר הם לא אותו הדבר עבורנו".

במהלך הטקס אמש קרא ראש הממשלה לח"כ ברושי "תעמוד כדי שכולם יראו אותך שאתה כאן" והקהל הריע במחיאות כפיים. גם חבר מפלגת 'העבודה' דניאל עטר, המכהן כיו"ר קק"ל, הגיע לחגוג לבקעה.

טקס היובל להתיישבות בבבקעה. צילום: דוברות
טקס היובל להתיישבות בבבקעה. צילום: דוברות

 

"חגורת מגן אסטרטגית עבור המדינה"

בנאומו אמש בטקס, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "תמיד תהיה חלק ממדינת ישראל" וכי בכוונתו להמשיך לפתח את האזור, ליישב אותו ולהשקיע בתעשייה ובתיירות. "המזרח התיכון הוא הפכפך ואלים", אמר ראש הממשלה. " היא חגורת מגן אסטרטגית עבור המדינה, ובלעדיה עלול השיטפון הפונדומנטליסטי להגיע לפנים הארץ – עד גוש דן. לכן קו ההגנה המזרחי שלנו מתחיל במקום הזה".

נתניהו בטקס היובל להתיישבות בבבקעה. צילום: דוברות
"תמיד תהיה חלק". רה"מ נתניהו בטקס היובל להתיישבות בבבקעה. צילום: דוברות רה"מ

 

באשר לאיומים ממזרח אמר ראש הממשלה כי "אם אנחנו לא נהיה פה, טהרן וחמאסטן יהיו פה. לא ניתן לזה לקרות". לדבריו, "כל המרחב הזה כולו צריך להיות מנוף לשיתוף פעולה אזורי. אזור של שלום, של פריחה, של שגשוג, למען כל עמי האזור". על הסכם השלום עם ירדן אמר כי הוא הסכם מוצלח. "בשתי גדות הירדן אני רואה ירוק", אמר. לדבריו, "אנחנו מיישבים ונוטעים – הם בונים ושותלים. אנחנו יכולים להרחיב את שיתוף הפעולה האזורי דווקא כאן".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.