קלהר. צילום מסך: AGI
קלהר. צילום מסך: AGI

כנס בהשתתפות בכירי ה- וארגונים אנטי-ישראלים פלסטינים יזכה לאורחת מיוחדת: אייבין קלהר, נציגה רשמית של "" העולמית. כך פרסמה היום כתבת "", .

לפי "וואלה", בכנס, שיתקיים בעיר אל-בירה, צפונית לירושלים, יקחו חלק גם בכירים בארגוני החרם על ישראל וארגונים פלסטינים הפועלים נגד ישראל בשלל זירות שונות. בין השאר, מונה שליו בכירים בארגונים , , , ו-human rights watch שקראו בשנים האחרונות לחרם כלכלי על ישראל, פעלו להוצאת צווי מעצר של קצינים ובכירים ישראלים בחו"ל והובילו מהלכים להעמדת ישראל לדין בבית הדין הבינלאומי הפלילי בהאג על פשעי מלחמה.

את הכנס מארגן מרכז בשם "חמלה", והוא נועד לשפר את השימוש הפלסטיני בכלים דיגיטליים, תחת הכותרת "הפרות ישראליות של זכויות אדם דיגיטליות של פלסטינים". המשתתפים בכנס יזכו גם לסדנאות בנושאים כמו צילום עדויות במכשירים הסלולריים,וידאו בלוג וקמפיינים למימון המונים.

לפי אתר הכנס ישתתפו גם מומחים מתחום המדינה הדיגיטלית, בהם קלהר, מנהלת מדיניות מוצר בחברת "פייסבוק", והיא צפויה לדבר על "מדיניות התוכן של החברה באזורי סכסוך".

בעבר אמרה קלהר כי "פייסבוק אינה זירה לשיח של שנאה, אבל מדובר בנושא מורכב ומאתגר ואנחנו לא יכולים לפתור אותו בעצמנו. כן, יש לנו מדיניות תקיפה ונוקשה כלפי הסתה, אבל אנחנו חייבים להסתמך על שותפויות עם ארגונים שונים כדי להתמודד עם שיח מהסוג הזה ברשת.

הזירה הדיגיטלית היא אחת מהזירות המרכזיות של המאבק הישראלי בתנועות החרם והדה-לגיטימציה בשנים האחרונות. במשרד לנושאים אסטרטגיים, מתייחסים לנושא כ"מלחמה תודעתית", ומשקיעים משאבים רבים בפעילויות דיגיטליות ולהפצת המסרים של ישראל במרחב הוירטואלי.

מ"פייסבוק" מסרו בתגובה ל"וואלה" כי: "נציגינו משתתפים בדיונים עם ארגונים לא ממשלתיים, אקדמיים, ממשלות וקהילות בכל רחבי העולם".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.