סערה בעקבות פאנל שייערך הערב (שני) בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית שבהר הצופים, בעקבות הזמנתו של מועמד '' ב'' הימין לכנסת, עו"ד .

הזמנתו של בן גביר מעוררת סערה רבה בקרב חוגי הסטודנטים השייכים למחנה השמאל, כאשר נציגי סיעות והעבודה הודיעו כי בעקבות השתתפותו של בן גביר יחרימו את הפאנל.

הבהרת של . צילום מסך

בנוסף, על פי הפרסום של כתבת כאן 11 כרמל דנגור, תלו ערבים וסטודנטים המשוייכים לשמאל הקיצוני מודעות שקראו להחרים את הפאנל, ואף שלחו לאגודת הסטודנטים מכתב בו קראו לאגודה לבטל את הפאנל, בו כתבו בין היתר: "מפאת האפשרות שבשמנו יכנס לקמפוס אדם חשוך וגזען, שלא בוחל ברטוריקה של טיהור אתני של חלק מתלמידי הפקולטה, ראוי שתבטלו את הפאנל". כמו כן, הודיעו כי יערכו הפגנות בהן יקראו שלא לאפשר את כניסתו של בן גביר לפקולטה.

באגודת הסטודנטים הבהירו כי "האגודה אינה גוף פוליטי, ואיננה מוסמכת לפסול או לאשר נציג כלשהו, וכן לא להעדיף נציגות של מפלגה אחת על רעותה. ודאי הדברים אמורים מעת שהיועץ המשפטי לממשלה ושופטי בית המשפט העליון דנו באופן ספציפי בעניינו של הנציג האמור, ואישרו את התמודדותו לכנסת" .

עו"ד איתמר בן גביר אמר בתגובה לדברים כי "הצביעות ודו הפרצופיות של אנשי השמאל שיומם ולילה מסבירים לנו על הצורך בהכלת דעות שונות ועל מעלת הפלורליזם והסובלנות, שוב נחשפת. מצופה ממי שמכיל את דעותיו של המרצה באוניברסיטה, עופר כסיף, המתיר את דמם של חיילי צה"ל, שיכיל גם את דעותיו של איתמר בן גביר".

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.