הזמר אביב גפן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נציב פניות הציבור לרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, דוד רגב ענה לפניות אליו בעקבות העלבון שהטיח אביב גפן במתמודד תושב יהודה ושומרון. "מצפיה בקטע המדובר עולה כי דעתו של גפן אוזנה בו במקום על ידי עמדתם הנוגדת של אייל גולן ושל המנחה הזמרת מירי מסיקה. השניים התעמתו עם גפן על עמדתו ומכאן שהדיון היה מאוזן", קבע הנציב דוד רגב.

כזכור, לפני כשבועיים הטיח גפן באדם גוזלן מתמודד בתכנית "אביב או אייל": "אתה זה הסיכוי הכי טוב שהילדים שלי של מירי (מסיקה) ושל אייל (גולן) עוד כמה שנים לא יגורו בארץ" ואף הוסיף: "אני חושב שקולטים בארץ אנשים משיחיים שגרים בהתנחלות ותוקעים את הסיכוי לשלום". אדם, עולה חדש טרי מצרפת, היה המום, וענה: "אני באתי לשיר על אהבה".

אדם גוזלן. צילום מסך

בתגובה לתלונות הרבות שקיבל רגב, הוא קבע כי התכנית: "מבוססת על השקפת עולמם השונה של גפן וגולן בתחום המוסיקה אך גם בתחומי החיים השונים". עוד נכתב כי "במסגרת זו מביע כל אחד מהם את השקפת עולמו לא רק בתחום המוסיקה אלא גם בתחומי החיים השונים ובכללם התחום הפוליטי. השניים עושים זאת במסגרת חופש הביטוי והיצירה המוקנה לכל אחד מהם ושהוא זכות יסוד במדינתנו".

"דרך התבטאותו עוררה אי נוחות בעיקר כשתקף אישית את המתמודד והטיח בו האשמות בשל מקום מגוריו. ואולם בהמשך לאחר שחבריו לתוכנית העירו לו נחרצות על דבריו, הוא מיתן את ביקורתו האישית והביע את עמדתו הכללית בנושא". כתב רגב.

שי גליק מנכ"ל "בצלמו", שיזם את קמפיין התלונות הודה לנציב על החלטתו החד משמעית. לדבריו, למרות שדברי אביב גפן על המתמודד משבי שומרון הם חלק מחופש הביטוי, עדיין ההתקפה האישית לא הייתה במקום והיה לו להימנע מלאומרם. "נמשיך להיאבק למען תקשורת הוגנת ומכבדת לכל אדם", מסר גליק.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא