. תמונה שהפיצו בבית הדין הרבני

נפתר תיק העגינות הקשה ביותר עמו מתמודדות מערכת : לפני שעה קלה שוחררה ג' אשתו של סרבן הגט עודד גז מעגינותה בפסק דין וביטול נישואין על ידי הרכב בית הדין בחיפה בראשותו של הראב"ד הרב אברהם מאיר שלוש.

המשמעות: מעמדה של הגברת ג' גז הוא כשל רווקה שלא נישאה מעולם. הליך מעין זה מתבצע רק בתנאים חריגים ובתיקי גירושים קיצוניים, שלא ניתן למצוא להם כל פתרון סביר אחר.

המדובר באחד מתיקי הגירושין הקשים ביותר שהתנהלו בארץ בשנים האחרונות. גז וג' נישאו לפני כארבע שנים, וזמן קצר לאחר מכן עלו הנישואים על שרטון והאישה הוכנסה למעון לנשים מוכות. בהמשך לאחר סירובים חוזרים ונשנים ד"ר גז להעניק גט פיטורין לאשתו, הוחלט בבית הדין הרבני בחיפה לנהוג בו ביד קשה ולהפעיל כלפיו "".

"אחת מפרשיות העיגון הקשות ביותר עמן התמודדה מערכת בתי הדין הרבניים"

בית הדין התיר לפרסם את שמו ותמונתו ברבים. ה'שיימינג' גלש לרשתות החברתיות, זכה לעשרות אלפי שיתופים וחשיפות ועורר פולמוס ציבורי רחב וחסר תקדים תוך שהוא מעלה את המודעות לבעיית סרבני הגט.

עם הטלת הסנקציות נמלט גז מהארץ באמצעות דרכון מזויף שהיה ברשותו. בשלב זה הוכנס לתמונה אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים שהצליח להביא את האסמכתאות הדרושות משפטית להוכחת העבירה הפלילית שביצע גז, ובעקבות זאת החליטה המחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים לפתוח בהליכי הסגרה של גז לישראל.

במקביל פתח אגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים במרדף חוצה יבשות אחר גז באמצעות חוקרים פרטיים וגורמי מודיעין. המרדף החל בקפריסין, משם נמלט גז לאומן שבאוקראינה, אך גם משם נמלט לאירופה. תחילה ללונדון ובהמשך לבלגיה – כל זאת כשנציגי אגף העגונות דולקים בעקבותיו.

בפעילות משותפת של אגף העגונות, האינטרפול, משטרת ישראל והמחלקה הבינלאומית במשרד המשפטים נעצר גז בבלגיה והוא נמצא בהליכי הסגרה לישראל. במקביל ועל מנת לתת רשת ביטחון לחירותה של האישה פתח הרכב בית הדין הרבני בחיפה בראשותו של הראב"ד הרב אברהם מאיר שלוש, הרב דניאל אדרי והרב שמואל אברהם חזן בדיונים באשר לתוקף הקידושין של בני הזוג.

לאחר דיונים מאומצים בהם נשמעו עדויות והתקבלו חוות דעת וסקירות מקצועיות ובהשקעה מרובה של בית הדין הוחלט היום לבטל את קידושיהם של בני הזוג גז ולהתיר את הגברת מעגינותה.

מנהל בתי הדין הרבניים מסר כי "אני שמח כי אחת מפרשיות העיגון הקשות ביותר עמן התמודדה מערכת בתי הדין הרבניים הגיעה היום לסיומה. פסק דין זה מוכיח שוב כי בית הדין נוקט בכל האמצעים העומדים לרשותו – הן המבצעיים והן ההלכתיים ולא מותיר אבן שלא הפך במאמצים אדירים להביא מזור לכל העגונות במדינת ישראל".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.