לא ישחק בכיפור. הטניסאי הישראלי דודי סלע באליפות טורניר הטניס הפתוחה בארה"ב בחודש שעבר. צילום: רויטרס
הטניסאי הישראלי באליפות טורניר הטניס הפתוחה בארה"ב בחודש שעבר. צילום: רויטרס

 

עמותת "" בשיתוף התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית פתחו בקמפיין עבור הטניסאי דודי סלע. היוזמה לא נובעת בגלל שהמחבט הישראלי הבכיר נזקק לתרומות, אלא בשל העובדה שסלע פרש במהלך משחק רבע גמר טורניר שנז'ן ביום שישי האחרון כדי לכבד את יום כיפור, ובכך ויתר על זכייה פוטנציאלית בסכום של 34 אלף דולרים. היעד של מארגני היוזמה הוא גיוס סכום של 100 אלף שקלים עבור סלע, ובך "לכויח לעולם שעם ישראל חי וקיים".

"כולנו מכירים את הטניסאי דודי סלע, ספורטאי מצטיין שמייצג את המדינה בכבוד בכל מגרש ואף הביא למדינה תארים ומדליות תוך ייצוג המדינה וערכיה", נכתב בעמוד ההדסטארט. "אך סיפור הגבורה האמיתי שלו התרחש שבוע שעבר ערב יום הכיפורים, דודי עלה למשחק רבע הגמר של טורניר ה-ATP בשנז'ן שבסין, דודי צבר יתרון מבטיח על יריבו והניצחון היה ממש בהישג יד, אך דודי הבחין כי המשחק מתארך מעבר למתוכנן ובכדי לנצח עליו להמשיך לשחק בהתקדש החג. אך דודי הבין הוא מייצג את מדינת היהודים ולכן קיבל החלטה אמיצה מאוד לפרוש מהמשחק באמצעו ובכך בעצם ויתר על הניצחון שהיה מעניק לו דירוג גבוה ואף מענק כספי נכבד".

בהמשך נכתב: "כולנו התרגשנו מהוויתור המיוחד שעשה שחקן הטניס דודי סלע, בעיצומו של משחק משמעותי, עבור כבודו של יום כיפור. דודי ניגש לשופט כשנכנס יום כיפור והודיע לו שהוא לא ממשיך לשחק בגלל כבודו של היום. את הדירוג לא נוכל לתת לו, אבל כהוקרה והערכה, נוכל להעניק לו, כל עם ישראל, את סכום המענק שכל כך הגיע לו, ונאמר לו: אנחנו איתך בהערכה עצומה ובהתרגשות".

סלע וארליך בדרך לעוד ניצחון. צילום: איגוד הטניס הישראלי
עם יוני ארליך במסגרת גביע דייויס. דודי סלע. צילום: איגוד הטניס הישראלי

 

כזכור, אחרי העלייה הגדולה לרבע הגמר, דודי סלע פגש ביום שישי האחרון את אלכסנדר האוקראיני במסגרת טורניר שנז'ן בסין. בפתיחת המערכה השלישית במצב של 1:1 (6:3, 4:6, 1:0), כשהוא ביתרון קל, הודיע סלע לשופט כי הוא נאלץ לפרוש מהטורניר בשל חוסר זמן לקראת כניסתו של יום הכיפורים. בפרישתו המבורכת ויתר סלע סכום של 34 אלף דולרים.

עוד לפני כן הוקדם המשחק לשישי בבוקר אחרי לחצים גדולים של ראשי הטניס הישראלי ושרת הספורט מירי רגב, לשינוי מועד המשחק שתוכנן להתקיים ביום כיפור. הלחצים גרמו לשינוי במועד המשחק הבא של השחקן הישראלי, שנערך לפני כניסת הצום ולא במהלכו, אך לצערו של סלע המדורג 77 בעולם, זה לא הספיק כדי להשלים את המשחק.

אחרי שהדהים את מישה זברב הגרמני (26 בעולם) והעפיל לרבע הגמר הטורניר סלע כבר הרים ידיים וארז מזוודות כאשר הבין כי הוועדה המארגנת מסרבת להיענות לבקשה של איגוד הטניס הישראלי להקדים את המשחק, אך אז התערבה השרה מירי רגב ולחצה על איגוד הטניס הבינלאומי שנענה לבקשה ברגע האחרון. השרה רגב כתבה בין השאר בבקשתה: "כמו שאנו מתחשבים בדתות האחרות ובחגים שלהם ככה אני מצפה שבאיגוד הטניס הבינלאומי יתחשבו בבקשה של דודי סלע ולא ישבצו אותו לשחק ביום הכיפורים״.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.