1:08 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > נפתח מעבר טאבה ליציאת ישראלים לסיני

נפתח מעבר טאבה ליציאת ישראלים לסיני

לאחר שהיה סגור במשך החג נפתח היום מעבר טאבה לסיני ליציאת אזרחים ישראלים. במטה הלוחמה בטרור מדגישים כי האיום לישראלים בסיני נותר חמור ומיידי

לאחר שהיה סגור במשך כל חולה מועד נפתח היום מעברטאבה לסיני ליציאת אזרחים ישראלים. במטה הלוחמה בטרור מדגישים כי האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור, קונקרטי ומיידי, כמו גם ההמלצה לשוהים בו לצאת ממנו לאלתר.

שר התחבורה ישראל כץ אמר היום בתגובה לפתיחת המעבר כי

ההחלטה לא לאפשר יציאה של אזרחים ממעבר טאבה נתקבלה על רקע פעילות מתעצמת של ״מחוז סיני״ של דאעש בחודשים האחרונים ועל רקע הפיגועים הקשים במצרים, וכי האיום הנשקף לישראלים בסיני נותר חמור. עוד נמסר כי בעקבות  אך בעקבות הערכת מצב עדכנית ומשחלף החג המליצו הגורמים המוסמכים לא להמשיך לאסור המעבר.

ביום ד', נטל ארגון דאעש נטל אחריות על פיגוע שהתרחש במנזר סנטה קתרינה שבדרום סיני. באירוע נהרג שוטר מצרי ונפצעו שלושה. לפי הדיווחים, מחבלים תקפו את המנזר ונשמעו קולות ירי ופיצוץ. בתחילה דווח כי הפיגוע אירע במתחם עצמו, אך בהמשך התברר כי התבצע בסמוך אליו.

פיצוץ הכנסייה בקהיר, בשבוע שעבר
פיצוץ הכנסייה בקהיר, בשבוע שעבר

ביום שלישי השבוע  הודיעה המועצה לביטחון לאומי כי מעבר טאבה המוביל לחצי האי יישאר סגור, אחרי שהיה סגור במשך כל חג, זאת בעקבות הערכת המצב הביטחונית. בערב חג הפסח התפרסמה הודעה רשמית מטעם המטה ללוחמה בטרור לפיה מחשש שישראלים לא יענו לאזהרת המסע לסיני , מעבר טאבה למצרים נסגר עד להודעה חדשה. במטה ללוחמה בטרור שבו וקראו לישראלים לעזוב את סיני באופן מיידי, בשל הערכת מערכת הביטחון כי דאעש מתכנן לבצע פיגוע ירי נגד ישראלים במהלך חג הפסח.

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

נתניהו גוש עציון

סוף לחקירות נגד ראש ממשלה מכהן?

הצעת חוק מבקשת לא לחקור ראש ממשלה מכהן בעבירות קלות. ח"כ דוד אמסלם מכחיש שהחוק קשור לרה"מ נתניהו. הפטריוטים חצויים