10:10 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > כלכלה > כחלון: רשימת המקומות שהוצתו תפורסם היום

כחלון: רשימת המקומות שהוצתו תפורסם היום

שר האוצר משה כחלון סייר יחד עם מנכ"ל משרדו וראש רשות המסים ביישוב נטף והבטיח לתושבים: "נטפל בכל מי שביתו נפגע"

נזקי טרור ההצתות מגיעים לכנסת: לאחר שהשריפות כובו ברחבי הארץ, תושבי האזורים הפגועים מנסים לחזור לשגרת חייהם תוך התמודדות עם נזקי השריפות. הבוקר (ב') התכנסה ועדת הכספים של הכנסת, כדי לדון בפיצויים שמגיעים לנפגעי גל השריפות. בדיון השתתפו נציגי הממשלה, משרד האוצר, רשות המסים, גורמי ביטוח ושאר הגופים הרלוונטיים.

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בראיון ל"כלכלי בלילה"

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, עדכן את הנוכחים בסטטוס הטיפול של מגוון הגורמים. הנחייתו של שר האוצר היתה כי אין חסמים וכל גורם שיזדקק לתוספת תקציב – יקבל. כמו כן, כל אזרח שמהנדס העיר קבע שאין לו לאן לחזור יקבל מענק לנפש בסך 2,500 שקל כמענה ראשוני לצרכים הבסיסיים וקורת גג לכל מי שביתו נפגע עד להמשך התהליכים, לא משנה אם מדובר ברקע לאומני או רשלנות או אם האותם אזרחים מבוטחים או לא. כמו כן, הדגישו באוצר כי עד סוף השבוע הקרוב כלל המבנים שנפגעו יקבלו הערכות נזק על ידי מס רכוש, כל זאת במטרה שלא לגרור רגליים.

באב"ד ציין כי "אנחנו ממתינים להצהרה סופית וחד-משמעית מהשב"כ ומהמשטרה היכן השריפות הן על רקע לאומני והיכן לא. עד כה קיבלנו מהם אינדיקציות שמרבית השריפות הן אכן על רקע לאומני. הצהרה משמעותה האם יבוא פיצוי מקרן מס רכוש. המטרה שלנו שעד סוף השבוע נקבל את כל השמאויות לגבי הנכסים שנפגעו ולאחר שתהיה הצהרה סופית מי נפגע על רקע לאומני נתחיל את תהליך הפיצוי מקרן מס רכוש. אם לא חברות הביטוח מפצות".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה): "ועדת הכספים תיכנס לעובי הקורה מיד לאחר שהצהרות סופיות יתפרסמו ונוודא שאף אחד לא יישאר ברחוב, במקרים בהם יוחלט שהצתה לא היתה על רקע לאומני. המדינה לא יכולה להישאר בצד באירוע כזה גדול, גם לגבי מקומות בהם השריפה לא על רקע לאומני".

נציג עיריית חיפה בוועדה ציין כי ניזוקו 1784 דירות מהן 520 במצב קשה ומהן 320 מבנים מסוכנים

עו"ד רועי כהן נשיא להב: "ניסיון העבר מלמד שגלגלי הבירוקרטיה עובדים לאט מאד. בינתיים פניתי אתמול להנהלת בנק הפועלים שיתנו הלוואת גישור ייחודית לבעלי עסקים קטנים שנפגעו בגל השריפות, וראוי לציין כי הבנק נרתם מיידית עם תנאים ייחודים ואטרקטיביים על מנת לסייע לעסקים לחזור מהר ככל האפשר למסלולם".

כחלון: נפרסם את רשימת ההצתות המלאה

שר האוצר משה כחלון אמר הבוקר בסיור ביישוב נטף כי בשעות הקרובות תפורסם רשימת השריפות שנגרמו כתוצאה מהצתה על רקע לאומני. בביקור ביישוב בהרי ירושלים שניזוק בשריפות בסוף השבוע אמר כחלון כי עובדי קרן מס רכוש עובדים על הפיצויים לתושבים שנפגעו על רקע לאומני, וכי חברות הביטוח יפצו תושבים שנפגעו בשל תופעות מזג האוויר הקיצוני.

כחלון בסיור בבית שהוצת בחיפה. צילום: עקב לדרמן, פלאש 90
כחלון בסיור בבית שהוצת בחיפה. צילום: עקב לדרמן, פלאש 90

עוד הבטיח כחלון כי אנשי משרד האוצר ידונו במקרים לפנים משורת הדין: "אנחנו נבוא לקראת האזרחים, לא ניתן לאף אחד להישאר ללא מענה", אמר. "הנחיתי את משרד האוצר בראשותי לטפל בכל מי שביתו נפגע". הוא הוסיף שיבח את הירתמות האזרחים לסייע זה לזה: "זה מחמם את הלב, אנחנו רוצים לראות אתכם משתקמים".

"מקומות שיוגדרו כנפגעי איבה, המדינה תעמוד ותיתן פיצויים מלאים, כמובן במגבלות ובתקנות הקיימות", הבהיר כחלון. "אנחנו ערוכים לשעת חירום וזו שעת חירום. לגבי המקומות שזה ביטוח מסוג אחר, ומדובר בביטוח אזרחי – אנחנו נהיה שם ולא ניתן לאזרחים להיות מופקרים על ידי חברות הביטוח". בסיור ביישוב השתתפו מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ומנהל רשות המסים משה אשר.

 

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן, כחלון וניסנקורן היום. צילום: פלאש 90

תכנית הסיעוד הלאומית: יינתנו טיפולי שיניים, הקצבה תעלה

השרים כחלון וליצמן השיקו היום את תכנית הסיעוד הלאומית במסגרתה תעלה הקצבה לחולים סיעודיים קשים מ-3,432 שקלים ל-5,000 שקלים