דף הבית > כלכלה וצרכנות > נפרדים מ-700 מלש"ח: המדינה תכסה את גירעונות העברית

נפרדים מ-700 מלש"ח: המדינה תכסה את גירעונות העברית

דה מרקר: במהלך עשר השנים הקרובות תעביר המדינה את הסכום לידי האוניברסיטה כדי שישמש תשלום עבור כספי הפנסיה התקציבית של המרצים

האוניברססיט
האוניברסיטה העברית

המדינה תעביר לאוניברסיטה העברית כ-700 מיליון שקל במשך העשור הקרוב. כך פרסם היום (ראשון) ליאור דטל בדה-מרקר. הכספים יועברו לטובת תשלום עבור כספי הפנסיה התקציבית של המרצים.

על פי הפרסום בדה-מרקר הסכום הענק מהווה רק כחצי מגרעונה של האוניברסיטה. במקביל למתן כספי המדינה, התחייבה האוניברסיטה על פי הפרסום להוציא לפועל גם תכנית ייעול, ובמקביל למכור נכסי נדל"ן בבעלותה.

עוד מדווח דטל כי ההסכם הושג בתום עשור של דיונים בין האוניברסיטה למדינה וכי כחלק מן ההתייעלות תפגע האוניברסיטה בתנאי השכר של המרצים.

כמו כן מצויין בכתבה כי חובה של העברית לפנסיה אקטוארית – 13 מיליארד שקל – עמוק יותר בפער גדול מזה של שאר האוניברסיטאות. לאוניברסיטה תקציב מזומנים שלילי של כ-800 מיליון שקל.

בתגובה מטעם משרד האוצר והוועדה לתכנון ותקצוב שנמסרה לדה-מרקר נאמר כי: "הנתונים בכתבה אינם מדויקים. בימים אלה מתקיימים מגעים מתקדמים בין האוצר, הוות"ת והאוניברסיטה העברית. המגעים טרם הבשילו לידי הסכם".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

אושרה הקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל

המהלך אושר סופית בוועדה לתכנון ולתקצוב של המל"ג וצפוי לצאת לדרך כבר בשנת הלימודים תשע"ט. שר החינוך בנט: "בשורה נפלאה לרפואה בישראל, לעיר אריאל ולסטודנטים"