חוגג במדי מילאן. צילום: פייסבוק רונאלדיניו
חוגג במדי . צילום: פייסבוק

 

אחיו וסוכנו של רונאלדיניו הודיע אתמול (ד') על פרישתו הסופית של הקשר הברזילאי המחונן בסיום העונה ולאחר המונדיאל, בגיל 38. הרבה מאוד נאמר על השחקן הגדול הזה שהיפנט את כל אירופה והעולם בין השנים 1999-2011 , ובשנים האחרונות בעיקר מלהטט בברזיל בקבוצות שונות ובמשחקי ראווה.

מרתקים במיוחד דבריו של , בלם היריבה השנואה , שאמר כי "כשרונאלדיניו היה בשיאו – אף אחד לא השתווה אליו, הוא הכניס קסם למשחק". כשמשפט כזה יוצא מפיו של מי ששיחק לצד כוכבים כמו , ראול, הברזילאי וכריסטיאנו , ונגד שחקנים גדולים כמו , ניימאר וזלאטן, זה אומר הכל.

זוכה בעוד תואר במדי ברצלונה. צילום: פייסבוק רונאלדיניו
זוכה בעוד תואר במדי . צילום: פייסבוק רונאלדיניו

אם כיום אנחנו מביטים בהתפעלות על מסי ורונאלדו, הנמצאים עדיין בשיא אחרי 15 עונות, הרי שתקופת השיא של רונאלדיניו הייתה קצרה בהרבה, 7-8 שנים בלבד. זה קשור להרבה דברים – בחירות לא נכונות של הקריירה (המעבר למילאן אחרי ברצלונה), חוסר הסתגלות למאמנים שונים אבל בעיקר לדבר אחד – חשק ורצון.

לרונאלדיניו לא היה חשק ורצון להיות בשיא. לא עניין אותו לזלול תארים, לכבוש מאות שערים או לזכות כמה שיותר פעמים בכדור הזהב. הוא חיפש ליהנות, להלהיב את הקהל, ללהטט, לצחוק ולשמוח. היינו מצפים כי דווקא השחרור מהמרדף אחרי התארים וההצלחה יוריד ממנו לחץ ודווקא ייצור קריירה עשירה וארוכה, אך ההיפך קרה.

במדי נבחרת ברזיל. צילום: פייסבוק רונאלדיניו
במדי נבחרת . צילום: פייסבוק רונאלדיניו

 

רונאלדיניו התאהב בחיים מחוץ למגרש ולא פעם זה פגע גם ביכולתו בתוך המגרש. לכן הקריירה שלו בטופ הייתה קצרה על אף שבזמן הקצר הזה הוא הספיק לזכות בהכל: מונדיאל, קופה אמריקה, ליגת האלופות, ליגה ספרדית ועוד שלל תארים קטנים ואחרים.

רונאלדיניו היה בראש ובראשונה אמן. הוא ליהטט עם הכדור כמו שאף אחד לא ידע וכנראה לא יידע. זריזות רגליים מרשימה, דריבל אימתני, בעיטה מדויקת ויכולת מסירה מופלאה. כיאה לאמן הוא הביא לעולם דברים חדשים כמו בעיטה מהמקום שנכנסה לרשת של צ'לסי בחצי גמר ליגת האלופות, בעיטה חופשית מתחת לחומה באחד ממשחקי הליגה הספרדית ועוד הרבה רגעי קסם.אי אפשר לשכוח את הרגע בו פרץ פעמיים לאורך חצי מגרש מול ריאל מדריד, עבר את הבלמים כאילו היו קונוסים והפציץ לרשת השוער איקר קסיאס. אוהדי מדריד קמו ומחאו כפיים למאסטרו.

חגג בשנים האחרונות בברזיל. צילום: פייסבוק רונאלדיניו
חגג בשנים האחרונות בברזיל. צילום: פייסבוק רונאלדיניו

 

אבל תרומה לא פחות חשובה לעולם הכדורגל היה בתפקידו כאמן מסוג אחר, אומנת. רונאלדיניו שימש כאב הרוחני של מסי, כשזה עלה להרכב הקבוצה הבוגרת של ברצלונה. אותו ילד פלא, היה צנום ומופנם ולא דיבר עם אף אחד. רונאלדיניו לקח אותו תחת חסותו, קירב אותו לעיני כולם וגידל אותו כיורשו.

הוא יכל בקלות לחשוש למעמדו ולכבודו אך רונאלדיניו זה משהו אחר. כי בסוף כל מה שעניין אותו זו האהבה למשחק, לכדור. ואם יש עוד מישהו שאפשר לשחק איתו וליהנות איתו, אז למה לא?

תודה רונאלדיניו על תקופה קצרה אך נפלאה, יהיה מרתק לראות אותך כמאמן, אם יהיה לך כח לקום לאימוני בוקר.

רונאלדיניו במדי פלאמנגו הברזילאית
רונאלדיניו במדי פלאמנגו הברזילאית

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.