לא מספיק שניב נחמיה במשך כתשעה חודשים על מנת להחלים מהפציעות האנושות, לאחר שנדקר על ידי מחבל בפיגוע בסופר ביבנה באוגוסט 2017, בשבועות האחרונים ניהל ניב מאבק נוסף, בסיוע פרקליטו עו"ד יוסי עזרא, מול הביטוח הלאומי וזאת לאחר שנתקל בקשיים רבים במימוש זכויותיו כנפגע פעולת איבה.

 

לדבריו של נחמיה ופרקליטו עו"ד יוסי עזרא, בביטוח הלאומי מטרטרים אותם פעם אחר פעם, וזאת כאשר ניב לא מסוגל ללכת, סובל מכאבים, לא יכול לאכול למעט נוזלים, סובל מחוסר תחושה ברגל ובצוואר, קושי לדבר בשל קרע במיתרי הקול, להב סכין שתקועה לו בראש, נמק שנוצר באגן הירכיים ודלדול שרירים ברגל. כל שלושה חודשים נאלץ נחמיה לקבל הזרקת סיליקון למיתרי הקול ובעוד כשבועיים הוא צריך לעבור ניתוח במיניסקוס בגלל קרע בברך.

רק לאחר פניית אל המוסד לביטוח לאומי, הם טענו כי כבר הבוקר הם אישרו לנחמיה במכתב שהעלו למידע האישי באתר האינטרנט כי אושרה לו נכות זמנית של 100% לחצי שנה נוספת.

לדברי עו"ד יוסי עזרא שמייצג את ניב, נוצרה אל מול הביטוח הלאומי בעיה בהעברת תשלומי הקצבה שמגיעה לניב על פי חוק. עו"ד עזרא, שמתמחה בין היתר בדיני ואף בקיא בהם, סיפר כי הוא עצמו התקשה בתקשורת מולם. ניב מקבל השלמת תשלום של הקצבה מכיוון שהוא נפגע פעולות איבה. ההכרה הזו רק הסתיימה אתמול לאחר מלחמה עיקשת שניהל עו"ד עזרא ביחד עם ערוץ 20, הודיעו אתמול בביטוח הלאומי כי השלמת הקצבה שבמסגרתה הוא מוכר כנפגע פעולת איבה – חודשה עד סוף שנת 2018. מעבר לכך, לא הופקדו לניב כספי המגיעים לו. גם דבר זה נפתר והיום הודיעו בביטוח הלאומי כי הכספים המגיעים לו יופקדו עוד היום.

יש לציין כי מנכ"ל הביטוח הלאומי, מאיר שפיגלר, שמונה רק לפני כ-5 חודשים לתפקיד על ידי שר הרווחה חיים כץ, פעל במהירות רבה על מנת לפתור את הבעיה שנוצרה ולקח אחריות על הכשלים שנפלו באופן הטיפול בפניותיו של עו"ד יוסי עזרא.

לפני כשבוע פרסמנו כאן בעיה נוספת שנתקל בה נחמיה אל מול הביטוח הלאומי. כזכור, ב-31.3 הסתיימה הנכות הזמנית שניב קיבל לאחר הפיגוע, הוא הוכר כנכה 100%. לאחרונה התקיימו שתי ועדות רפואיות, כאשר בראשונה נכח רק פסיכיאטר ובשניה שהתקיימה אתמול נכחו אורתופד ונוירולוג).

ניב נפגע מפגיעות רבות המצריכות בדיקה של אף אוזן גרון, פה ולסת וכירורג – מה שאומר שהוא יצטרך לעבור עוד שתי ועדות לפחות. בזמן הזה הוא חושש שלא יקבל קצבה, שתסייע לו לפרנס את חמשת ילדיו ורעייתו.

עו"ד עזרא אמר בשיחה עם ערוץ 20 כי "דרישתו הצודקת של נחמיה היא שיהיה כירורג שייתן לו נכות מלאה באופן זמני, עד לסיום ההליכים, כפי שהיה עד סוף חודש מרץ. במקרים של ניתוח פשוט נותנים נכות זמנית לשנה וכאן נתנו ל-7 חודשים".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.