סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד

לוחם צה"ל רונן לוברסקי הי"ד נפטר היום (שבת) מפצעיו לאחר שנפצע השבוע אנושות בפעילות מבצעית. לאחר מותו  –  הועלה לדרגת סמל-ראשון. מטעם דובר צה"ל נמסר כי "צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה". הלוויתו תיערך לפנות בוקר (ראשון) בשעה 02:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל.

לוברסקי הי"ד, לוחם ביחידת הקומנדו "דובדבן" בן 20 מרחובות, נפצע באורח אנוש בעת פעילות מבצעית נגד חוליית פעילי טרור שהיו מעורבים בביצוע פיגועי ירי ביהודה ושומרון ביום חמישי, במחנה הפליטים אל-עמארי סמוך לרמאללה. החייל נפגע מפלטת שיש כבדה שהושלכה לעברו.

לאחר שנפצע הועבר לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם, שם נפטר היום מפצעיו.

פעילות חיילי דובדבן השבוע. צילום מסך

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב: "אני מביע צער עמוק על מותו של לוחם דובדבן רונן לוברסקי ושולח תנחומים מעומק הלב למשפחתו. זרועות הביטחון יגיעו למחבל ומדינת ישראל תמצה עמו את הדין".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "בשבת איבדנו את לוחם דובדבן סמל רונן לוברסקי שנפצע אנושות במבצע למעצר מבוקשים. דובדבן, מיחידות העילית שלנו, עורכת מדי לילה מעצרים רבים במלחמה בלתי פוסקת, שאין בה תהילה ופרסום. אני מבקש לשלוח תנחומים בשם כל עם ישראל למשפחה ועוקב מקרוב אחר המאמצים לעצור את המחבל. אנו נביא צדק לרונן".

רונן לוברסקי הי"ד. צילום: מתוך פייסבוק

נשיא המדינה ראובן ריבלין הביע תנחומים למשפחתו של החייל: ""בעצב גדול קיבלנו את הבשורה על מותו של לוחם דובדבן, סמ״ר רונן לוברסקי ז״ל. אמש עוד הספקתי לשוחח עם הוריו ואחיו, לשמוע על מצבו ולשלוח תפילות להחלמתו והיום אנו שולחים בכאב גדול חיבוק של נחמה ושותפות מול האסון הנורא".

"אני מבקש לחזק בשעה קשה זו גם את לוחמי ומפקדי היחידה המופלאים, טובי בחורינו היוצאים לילה לילה אל הפעילות המבצעית המאפשרת את שגרת חיינו בבטחון", אמר ריבלין, "אנו כואבים את כאב המשפחה והיחידה ומאמצים אותם אל ליבנו. יהיה זכרו של רונן ברוך".

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מסר: "ליבי עם משפחתו וחבריו של סמ״ר רונן לוברסקי ז״ל. תנחומים וחיזוקים למקורביו ולכל חיילי יחידת דובדבן. אני סומך על כוחות הבטחון ובטוח שתוך זמן קצר ישימו ידם על המחבל שגרם למותו, וימצו עמו את את הדין".

 

 
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20