דף הבית > אקטואליה וחדשות > נפגעי תקיפה מינית יקבלו סיוע משפטי ללא מבחן הכנסה

נפגעי תקיפה מינית יקבלו סיוע משפטי ללא מבחן הכנסה

מליאת הכנסת אישרה חוק סיוע שיעניק לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חמורה זכות לסיוע וליווי משפטי ללא מבחן הכנסה בשלב ההליך הפלילי

מליאת הכנסת אישרה אתמול (שני) חוק סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית חמורה שיעניק לנפגעות ונפגעי מעשה סדום, אינוס, עבירות מין במשפחה או בידי אחראי על חסר ישע, זכות לסיוע וליווי משפטי ללא מבחן הכנסה בשלב ההליך הפלילי.  כך  דווח ב- NRG.

ח"כ שולי מועלם רפאל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
ח"כ שולי מועלם רפאל. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

החוק קובע כי נפגעי עבירות מין יהיו זכאים לייצוג במימון המדינה, באמצעות סיוע המשפטי במשרד המשפטים. כך שיתאפשר להם לקבל מידע מעמיק על ההליך המשפטי, בדגש על הזכויות לקבלת מידע והבעת עמדה בשלבים השונים בהליך הפלילי, דוגמת בקשות חנינה והסדרי טיעון.

יוזמות החוק, חברות הכנסת שולי מועלם, אורלי לוי-אבקסיס ומרב מיכאלי הדגישו כי המשמעות היא שהמדינה לוקחת אחריות על נפגעי עבירות המין ופועלת להמעיט ככל הניתן את חוסר האונים של הקורבנות אל מול המערכת. עלותו השנתית המשוערת של החוק עומדת על כ-1,200,000 שקלים שייצאו מקופת משרד המשפטים.

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי אמרה אתמול כי "הודות לחוק החדש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים יצמצם את כמות הנפגעים הנאלצים להתמודד לבדם עם הליך פלילי מורכב. בנוסף, יקדם גם את שיקומם וחזרתם למעגל החיים".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

צה"ל: חקירה פלילית בעקבות חיסול מחבלים בגדר עזה

הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, הורה על פתיחה בחקירת מצ"ח ביחס לשני אירועים בהם נורו פלסטינים ברצועת עזה על-ידי כוחות צה"ל