הקבינט התכנס הבוקר באוגדת בעקבות שגרת השריפות בעוטף . נפגש במקום עם ראשי רשויות מהעוטף והדרום.

"המדיניות שלנו היא ברורה – אנחנו רוצים להשיב את הרגיעה, אבל במקביל אנחנו נערכים למבצע צבאי רחב, אם כזה יידרש. אלה ההנחיות שלי לצבא" אמר בתום הדיון.

כאמור, נתניהו נפגש היום עם ראשי רשויות מהעוטף ומאשקלון, "אני מצטער שכמה מראשי הרשויות שתמיד אומרים שלא מקשיבים להם – הלכו דווקא כשבאנו להקשיב להם, אבל אנחנו נעשה את מה שדרוש עבור כולם". בפגישה השתתפו גם שר האוצר כחלון, ראש המל"ל, מזכיר הממשלה, מנכ"ל משרד רה"מ, מפקד פיקוד דרום ומפקד אוגדת עזה.

באשר להפגנות של בני העדה האתיופית שגלשו לפסים אלימים ולוונדליזם ביממה האחרונה התבטא נתניהו ואמר: "העדה הזאת יקרה לנו. אני אומר את זה בתור מי שמקיים גם היום ישיבה כשאני עומד בראש צוות השרים כדי לטפל בבעיות של העדה הזאת". הערב מכנס ראש הממשלה את וועדת השרים המיוחדת לשילובם בחברה של בני העדה האתיופית, על מנת למנוע מתמונות האלימות  לחזור גם מחר. "אנחנו נדון בכל הנושאים, אבל נדון גם בדבר שהוא בלתי נסבל – אנחנו לא מוכנים לקבל ולא נסבול חסימת צירים והפעלת אלימות כולל בקבוקי תבערה נגד כוחותינו, ושריפת מכוניות או כל רכוש אחר של אזרחים" אמר נתניהו. "אנחנו מדינת חוק. אנחנו דורשים שכולם יכבדו את החוק.

"אנחנו קיימנו דיונים על שיטור יתר, על שינוי הדפוסים של ההתנהגות מול בני העדה האתיופית. זה דבר שכבר חל בו שיפור וייתכן שאנחנו צריכים להביא עוד הרבה שיפורים, אבל דבר אחד בטוח – אי אפשר לטפל בזה בחסימת צירים ואי אפשר לטפל בזה באלימות, בדרכים אחרות כן, לשם כך אנחנו גם מכנסים את הוועדה".

 

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא