עם סיום תפילת הערב בהר הבית ופיזור המתפללים, הבחינו המשטרה המוצבים על ההר כי כמה עשרות צעירים התבצרו במסגד ולא נשמעו להוראות השוטרים לעזוב את שטח ההר כמקובל בסיום התפילה.

מתפללים מוסלמים בשער האריות, לאחר שהמשטרה הגבילה את הגישה להר הבית. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
מתפללים מוסלמים בשער האריות, לאחר שהמשטרה הגבילה את הגישה להר הבית. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשטרה נעזרה בווקף ובכריזה כדי לקרוא לצעירים לצאת מהמסגד, אך אלו נעלו את הדלתות והתבצרו בפנים. במטרה למנוע , נכנסו הכוחות למסגד והוציאו את המתבצרים שהתעמתו עמם. מספר מפרי סדר הועברו לחקירה.

מהמשטרה נמסר: “המשטרה תמשיך לפעול למען שמירה על הסדר הציבורי והסטאטוס קוו בהר הבית ותנהג ביד קשה כנגד כל מי שמנסה להתסיס ולהפר את הסדר הציבורי ואת שלום הציבור”.

נערכים להסלמה: צה”ל והמשטרה מתגברים כוחות לקראת שישי

במערכת הביטחון רואים כי הרוחות לא נרגעות למרות שבצהרים החליטו ראשי ההנהגה הפלסטינית והירדנית להתיר את הכניסה למתפללים להר הבית ולסיים את המשבר. הרחוב הפלסטיני, שהחליט להמשיך להתפרע הערב במסגד, הביא את מערכת הביטחון לקיים הערכת מצב מחודשת ובה הובן כי המציאות בשטח לקראת הסלמה, שככל הנראה תימשך עוד זמן רב. לאחר הערכת המצב, הוחלט להשאיר את הכוננות ברמה גבוהה ולא לשחרר את הגדודים שגוייסו בתחילת השבוע לצורך שמירה על יהודה ושומרון.

: מתיחות לקראת . מתוך ‘היום הזה’ הערב (ה’)

צה”ל יתגבר את הכוחות גם מחר מחשש להפרות סדר שצפויות מחר ברחבי יהודה ושומרון, במיוחד לאחר תפילות יום השישי. הרמטכ”ל אף הורה להוסיף לכוחות גדוד נוסף. גם במשטרה מתגברים כוחות, ויחידות מיוחדות הוצבו בירושלים, על מנת לתת מענה להפרות סדר שצפויות להתקיים. שוטרים רבים מתגברים את הגזרה.

בשב”כ זוכים הערב לגיבוי מראש הממשלה, שפרסם כי הוא מגנה כל אמירות נגד הארגון “הטוב בעולם”, שאחראי לסיכול טרור כל יום בשנה, וגם בשב”כ נערכים להסלמה ומעלים לקראת מחר גם ברשות החברתיות.

המפכ"ל אלשיך בכותל היום. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
המפכ”ל אלשיך בכותל היום. צילום: הדס פרוש, פלאש 90
ערבים חוגגים את הסרת המגנומטרים מהר הבית, היום (ה'). צילום: פלאש 90
ערבים חוגגים את הסרת המגנומטרים מהר הבית, היום (ה’). צילום: פלאש 90
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.