ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) בחשבון הטוויטר שלו למעצר פעיל השמאל שנעצר בחשד להשחתת קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט.

"כבר שלוש שנים שהשמאל מפגין כל שבוע מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה. פעילי שמאל מטרידים את היועץ בבית הכנסת ובמכולת", כתב נתניהו והוסיף "עכשיו גם נחקר חשד כי הם חיללו את קבר אביו. לחץ בריוני מטורף כדי להגיש נגדי כתב אישום בכל מחיר. אפשר רק לקוות שהיועץ לא ייכנע ללחץ האדיר הזה".

מוקדם יותר היום, המשטרה חקרה שני חשודים ביחידה הארצית לחקירת פשיעה בינלאומית בחשד להשחתת קבר אביו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט. אחד החשודים – ממובילי מחאת פתח תקווה מול ביתו של מנדלבליט – נעצר.

הפגנה מחוץ לביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, אוגוסט 2017. צילום: פלאש 90

 

כזכור, בחודש שעבר השחיתו אלמונים את קבר אביו של מנדלבליט בבית העלמין ירקון, כך דווח לראשונה בחברת 'החדשות'. בעוד במשטרה בודקים את נסיבות האירוע, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן וביקש ממנו לבדוק מיד מי חילל את הקבר. לדברי רה"מ, מדובר ב"מעשה מזעזע שיש לגנותו בכל לשון".

עשרה ימים קודם לפרסום גילה היועמ"ש מנדלבליט כי המצבה על קבר אביו ברוך ז"ל נותצה, זאת כשביקר בבית הקברות ביום השנה למותה של אימו. בראיון למהדורת חדשות 20, אמר השר ארדן כי "אין ספק שזה דבר מזעזע ואני כמובן אבקש מהמשטרה לתת לזה סדר עדיפות הכי גבוה כדי לאתר מיהם אותם ביריונים נפשעים שביצעו את המעשה הזה".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20