סמ"ר רונן לוברסקי הי"ד

נעצר המחבל שרצח את לוחם דובדבן: הבוקר (ד') הותר לפרסום כי כוחותינו עצרו את המחבל אסלאם יוסף אבו חמיד (32), תושב אמערי ברמאללה, לאחר שבפעילות מודיעינית של השב"כ עלה כחשוד בהשלכת פלטת השיש על ראשו של חייל צה"ל רונן לוברסקי הי"ד.

רה"מ בנימין נתניהו אמר בתגובה למעצר: "לפני כמה שבועות נפגע ונהרג לוחם דובדבן, בזמן האבל הגדול הזה אנחנו הבטחנו שנמצא את המחבל שהרג אותו, את רונן לוברסקי ז"ל. היום אני רוצה לברך את צה"ל ואת השב"כ על פעילות מודיעינית-מבצעית מרשימה מאוד. לוחם דובדבן הוא שנהרג ויחידת דובדבן היא שתפסה את המחבל. אנחנו נמשיך למצות את הדין עם כל מי שמנסה לפגוע ופוגע באזרחי ישראל ובחיילי צה״ל".

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר: "אף אחד לא חסין ואף מחבל מתועב לא יחמוק מזרועותיה של מערכת הביטחון. אני שולח שוב את תנחומיי למשפחת לוברסקי היקרה. נמצה את הדין עם המחבל"

במהלך החקירה בשב"כ התברר כי אסלאם הוא המחבל שהשליך בחודש שעבר את השיש מגג בניין סמוך ופגע בלוחם. חקירתו של החשוד נמשכת ועל יתר הפרטים חל צו איסור פרסום.

בסגירת המעגל הטראגי הזה הלילה השתתפו חבריו של רונן לוברסקי הי"ד – לוחמי היחידה המיוחדת דובדבן – והם אלו שביצעו את המעצר.

הלוחמים במצוד אחר המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד. יצלום: דובר צה"ל
הלוחמים במצוד אחר המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד. יצלום: דובר צה"ל

 

לפני שבוע יצאו צה"ל והשב"כ לגל מעצרים במחנה הפליטים באעמרי הסמוך לרמאללה. במהלך אותו לילה נעצר המחבל יחד עם עוד תושבי המחנה ובמשך שבוע נחקר וקשר עצמו לאירוע. בימים האחרונים הוא הודה במעשה והלילה חזר אל מחנה הפליטים ושיחזר את הפיגוע למול מצלמות חוקרי השב״כ.

אחיו של אסלאם הם פעילים בחמאס אשר ביצעו בעבר פיגועים רבים בהם נרצחו ישראלים. האח עבדל מונאם אבו חמיד ביצע פיגוע טרור ורצח את רכז השב״כ נועם כהן בשנת 1994 בראמאללה. הוא חוסל חודשים לאחר מכן. האח נאסר מרצה מאסר עולם בכלא הישראלי ואח נוסף שוחרר מהכלא בשנת 2009.

הלוחמים במצוד אחר המחבל שרצח את רונן לוברסקי הי"ד. יצלום: דובר צה"ל
הלווית סמ"ר רונן לוברסקי. צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
הלווית סמ"ר רונן לוברסקי. צילום: יונתן זינדל/פלאש 90מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20