בסוף השבוע האחרון, עם חגיגתה את יום הולדתה ה-32, השלימה הזמרת הערבייה-ישראלית המפורסמת את הגיור שהחלה לפני כשנתיים עם אירוסיהּ לבן זוגה היהודי אביעזר בן מוחא. לדברי מקורביה שהובאו ב-mako, את ההליך עברה בבית דין עצמאי ולכן גיורה לא יוכר ברבנות הראשית והיא תישאר ברישומי משרד הפנים. עם זאת, לדבריהם, היא מקווה כי בעתיד הרבנות תסכים להכיר בגיורה.

"נכנסתי ליהדות יותר מדי". נסרין קדרי. צילום: יח"צ

 

אירוסיהּ עם בן מוחא אמנם בוטלו והשניים החליטו להיפרד אחרי 13 שנות זוגיות, אך קדרי החליטה להמשיך לאחרונה את התהליך בליווי , תהליך שהסתיים אתמול (א') בטקס אינטימי בכותל המערבי, טבילה במקווה וארוחה במסעדה. מקורביהּ של הזמרת מסבירים כי פנייתה לבית דין עצמאי נבע מכך שהיה היחיד שהסכים כי תמשיך לשיר. השם היהודי אותו בחרה הוא ברכה, אך על פי הפרסומים מדובר בשם פורמלי בלבד, כאשר השם נסרין ימשיך לשמש אותה כמותג.

"הייתה לי תקופה שהתבלבלתי לרגע ולא הבנתי מה קורה איתי", אמרה במרץ האחרון בראיון ל-mako. "פתאום נכנסתי ליהדות יותר מדי". בדף הפייסבוק של הרב דודו דרעי מופיעה תמונה של תעודת הסמכה מטעם לעריכת טקסי נישואין משנת 2008, שם הוא מכונה "הרב המזמר" ומוגדר כעורך חופות ולא כמפעיל בית דין לגיורים או מלווה מתגיירים.

"הרב המזמר". צילום מסך מתוך דף הפייסבוק של הרב דודו דרעי

 

ברבנות הראשית אומרים כי לא מכירים את פרטי התהליך שלה, אך מדגישים כי מעורבותו של הרב דודו דרעי מסתכמת ככל הנראה בליווי בלבד. ממערך הגיור הממלכתי לא התקבל מענה. גם מהרב דרעי לא התקבלה תגובה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.