. צילום: פלאש 90

 

מזכ"ל ארגון הטרור , חסן נסראללה, ממשיך לתת רוח גבית לנשיא , בשאר אל-, ואמר הערב (א') כי התקיפה המשולבת שביצעו כוחות הברית בשבת לפנות בוקר לא השיגה דבר, כך פורסם ב-"ynet".

נסראללה אמר כי התקיפה המשולבת של צבאות ארה"ב, וצרפת לא הפחידה את הסורים, לא סייעה למורדים ולא שירתה את האינטרסים של ישראל. הוא הסביר כי התקיפה המוגבלת עליה הורה הנשיא טראמפ, נבעה מהחשש שלו לתגובה מצד סוריה ובנות בריתה. "ארה"ב וצרפת מיהרו לתקוף בסוריה כי הן יודעות שההאשמות על מה שקרה בדומא היו שקריות. הם רצו לסיים את התקיפה לפני שהצוות הבינלאומי יגיע לשם. אם מישהו עדיין מהמר שסוריה תיפול לטובת מדינה אזורית או מערבית מסוימת, אני מבטיח לכם שהוא טועה", כך מזכ"ל ארגון הטרור.

תצלום לוויין של אחד המבנים שהותקף בסוריה לפני ואחרי. צילום: (ImageSat International: (ISI

 

אחרי שורה של איומים מצד נשיא ארצות הברית – ראש ממשלת בריטניה ונשיא הורו בליל שבת האחרון להוציא מתקפה בסוריה בתגובה לשימוש בנשק כימי של הנשיא בשאר אל אסד על בני עמו. במשך כרבע שעה הותקפו בסוריה מטרות הקשורות לנשק כימי. על פי דיווחים בעולם, 110 טילי שיוט מסוג "טומהוק" ומטוסי קרב ששיגרו טילי שיוט מהאוויר הפילו פצצות שהחריבו מתקנים לפיתוח וייצור נשק כימי. מאוחר יותר טענו הרוסים והסורים כי רוב הטילים יורטו על ידי מערכות הגנה דבר שהוכחש על ידי האמריקאים.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא