מנהיג ארגון הטרור , חסן , התייחס היום (שלישי) להכרה האמריקאית ברמת הגולן.

"ההכרה האמריקאית ברמת הגולן היא אירוע מרכזי בהיסטוריה של הסכסוך הערבי ישראלי", אמר נסראללה, "מדינות העולם שתקו על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים וזה ממשיך", עוד הוסיף: "השלב הבא יכול להיות הכרה בריבונות ישראלית ביהודה ושומרון".

נסראללה תקף במרומז את האו"ם ואמר כי: "החלטה זו מצביעה על כך שהמוסדות הבינלאומיים אינם מסוגלים להגן על זכויותיהם של עמם", והוסיף: "הם רק יכולים למסור גינוי".

דונלד טראמפ ובנימין נתניהו מחזיקים בהכרזה על ריבונותה של ישראל בגולן. צילום: לאה מיליס. רויטרס

 

ראש הארגון השיעי תקף את מדיניות הממשל האמריקאי: "ישראל עומדת בראש סדר העדיפויות של האמריקאים". הוא המשיך וטען כי: "גם אם זה יפגע באינטרסים שלהם הם לא יפגעו בישראל". לדבריו, ארצות הברית לא תוכל לקחת חלק ב"פיתרון האזורי".

כזכור, ההכרה האמריקאית ברמת הגולן הגיעה 38 שנים אחרי "" שסיים 18 שנים של ממשל צבאי ישראלי ברמה. החוק קודם על ידי מנחם בגין שעמד מול לחצים מבית ומחוץ. את ההכרה בגולן כינה נסראללה: "רגע מכונן והיסטורי".

הקהילה הבינלאומית גינתה את המהלך של בגין להחיל את החוק הישראלי בגולן ונשיא ארה"ב דאז רונלד רייגן אף קיבל את החלטה 497 מטעם מועצת הביטחון של האו"ם שקבעה כי אין בסיס חוקי להחלטה הישראלית. נשיא ארה"ב, שזעם על המהלך, השעה את מזכר ההבנה האסטרטגי עם ישראל בעקבות החוק, אך כעבור חצי שנה חזר בו והחליט לחדש את השיח האסטרטגי עם ישראל וראש הממשלה מנחם בגין הוזמן לפגישת עבודה רשמית עם רייגן.

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.