אוכלוסיית המוסלמים בממלכה הבריטית הולכת וגדלה כאשר ישנם בתי ספר השייכים לכנסייה, בהם מספר התלמידים המוסלמים עולה על אלה הנוצרים.

הלל פנדל מ"ערוץ 7" מפרסם נתונים לפיהם באחד מכל 30 בתי ספר השייכים לכנסייה, לומדים יותר מוסלמים מאשר נוצרים. בבתי הספר "הקדוש תומס" ו-"כנסיית אנגליה" אין אף לא תלמיד נוצרי אחד שכן כל התלמידים הם מוסלמים. בבית ספר בכנסיית "סטיינקליף" הנתונים דומים כשמספר המוסלמים הוא כמעט מוחלט.

הממלכה מתמלאת במוסלמים
הממלכה מתמלאת במוסלמים

גם בכנסייה האנגליקנית ובשירות החינוך הקתולי מספרים על בתי ספר רבים בהם מספר המוסלמים רב יותר. אם לא די בכך, בחלק מבתי הספר השייכים לכנסייה ישנו זמן משוריין בלו"ז לטובת תפילות איסלאמיות.

אך לא רק בתי ספר ממחישים את התופעה. על פי הנתונים שפרסמה הממשלה, קרוב למחצית מהבתים שייבנו בבריטניה בחמש השנים הקרובות מיועדים למהגרים בלבד (2.4 מיליון מתוך 5.3 מיליון).

בנוסף, תופעות רבות של איסלאם קיצוני נראות במדינה. מוסלמים שחודלים מלהגיע להתפלל במסגד נאלצים להתמודד עם הטרדות קשות מצד מוסלמים אחרים, וזאת מבלי שהמשטרה תוכל לעשות דבר בנושא. לפני כחודש, אזרח בריטי מוסלמי ומשפחתו נאלצו לעזוב את ביתם כתוצאה מהטרדות ואיומים שהגיעו בגלל שהפסיק להגיע למסגד, לאחר שהמשטרה לא נענתה לבקשותיו לעזרה.

סיכם זאת יו"ר האגודה הבריטית נוצרית-פקיסטנית שסיפר כי "המשטרה ומועצות ברחבי המדינה פשוט לא מבינים את רמת האיבה שאיתה מתמודדים אלה שבוחרים לעזוב את האיסלאם".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם