מנהיג ארגון הטרור , . צילום: רויטרס

ארגון הטרור הלבנוני "חיזבאללה" פרסם בהודעה בטלגרם כי חשבונותיו ברשתות החברתיות וטוויטר נסגרו ללא כל התראה מוקדמת. ברשתות החברתיות לא הגיבו לטענות.

לטענת חיזבאללה, החשבונות נחסמו "עקב התפקיד החשוב שהחשבונות הללו ממלאים בפעילות של הארגון". העוקבים הופנו לעמודי גיבוי ולעמודים חדשים. לפני כחצי שנה נסגר עמוד הפייסבוק של חיזבאללה וזמן מה לאחר מכן נפתח מחדש לפעילות.

השר לביטחון פנים ושר ההסברה, , אמר בתגובה: "מקווה שפייסבוק וטוויטר יתמידו בהחלטה זו, שהיתה צריכה להתממש מזמן! לאפשר לארגוני וראשיהם לנהל חשבונות ולהפיץ מסרים על הפלטפורמה של חברות האינטרנט- זה פשוט סיוע לפעילות ארגוני מוכרזים ועל החברות להחיל זאת גם על חמאס ובאופן מיידי!".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

לפני כשבועיים דרש השר ארדן מראשי חברת לסגור את החשבונות השייכים לארגוני טרור כמו הג'יהאד האסלאמי, חיזבאללה וחמאס והבהיר כי אם לא יעשו זאת הם חשופים לצעדים משפטיים מצד ישראל.

"לא ייתכן שארגונים הקוראים לרצח חפים מפשע יוכלו לנהל חשבון טוויטר באופן גלוי. מתן אפשרות לארגוני טרור לפעול בחופשיות ולהפיץ את המסרים המסיתים שלהם דרך הפלטפורמה שלכם עשויה להוות הפרה של החוק הישראלי", כתב השר במכתב למנכ"ל החברה ג'ק דורסי וליו"ר אומיד קורדיסטאני.

חיזבאללה פרסם תיעוד של חטיפת רגב וגולדווסר הי"ד

כזכור, אמש פרסם חיזבאללה בחשבון הטוויטר תיעוד חדש מחטיפת החיילים שהתבצעה על גבול לבנון ב-2006. התיעוד פורסם בעמוד שלא נחסם. בתיעוד נראה רכב ההאמר בו נהגו לוחמי צה"ל כשהוא תחת מטח ירי כבד ולאחר מכן מתועדת הבריחה של מחבלי חיזבאללה את שטח לבנון.

באירוע שהתרחש ביולי 2006 נחטפו החיילים אהוד גולדווסר ואלדד רגב הי"ד, שלושה חיילים נוספים נהרגו ושלושה נפצעו קשה. בעקבות האירוע יצאה ישראל למלחמת לבנון השנייה. גופות החיילים הוחזרו במסגרת עסקה עם חיזבאללה שנתיים לאחר מכן.


תיעוד האירוע.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.