אותר המטייל אשר נעדר, מאמש משעות הצהריים אותר כשהוא במצב טוב. שוטרי משטרת ישראל, איתרו את הנעדר סמוך לבסיס נביא מוסא הולך על הכביש, מתחקור ראשוני של הנעדר מסר כי היה עייף ותשוש ונרדם בשולי הכביש, הכוחות העניקו לנעדר אוכל ומים בשטח והוא נלקח לחפ"ק המשטרתי.

החגיגות עם הימצא הנעדר. צילום: קבוצת מדברים תקשורת

בחיפושים נטלו חלק מתנדבי יחידת חילוץ מגילות, עציון, שומרון, עין גדי וערד, חיל האויר ועוקץ של צה"ל, יחידת המסוקים של משטרת ישראל, כב"ה ויחידות נוספות בסיוע מסוק משטרתי ורחפנים. משטרת ישראל מסרה כי היא מודה לכל הכוחות והגורמים אשר סייעו בחיפושים אחר הנעדר.

בלילה נעזרו המחפשים במסוק צבאי אשר ירה נורים במטרה לנסות לסייע למחלצים בתאורה בשטח וב-40 מתנדבים. עם אור ראשון הצטרפו לחיפושים כוחות נוספים ובהם יחל"צ עציון, עין גדי וערד. בתום הערכת מצב שקיים הלילה מפקד תחנת מעלה אדומים סנ"צ יגאל לוגסי בחפ"ק המשטרתי, עם כלל הגורמים הנוטלים חלק בחיפושים לאיתור המטייל בנחל אוג, הוחלט כי מאמצי החיפוש שהחלו מוקדם יותר היום ימשכו לתוך הלילה.

החיפושים אחר הנעדר, הערב. צילום: דוברות המשטרה
החיפושים אחר הנעדר בלילה. צילום: דוברות המשטרה

 

הנעדר, אברך, בן 21, תושב ירושלים, שיצא יחד עם ארבעה מחבריו לטיול הנחל אוג. ארבעה מתוך חברי הקבוצה שהתייבשו, אותרו על ידי כוחות יחל"צ מגילות, בעוד אחרי אחד מהם מתנהלים חיפושים בניסיון לאתרו. מיחידת החילוץ 'מגילות' נמסר כי מדובר ב"אירוע של חמישה מטיילים מיובשים בנחל אוג עליון. מטייל שרץ קדימה דיווח על עוד ארבעה חברים שלו שנמצאים בנחל מיובשים ותשושים".

בהמשך איתרו כוחות החילוץ את המטייל שהזעיק את העזרה, והוא נמצא במצב קל. כמו כן, נוצר קשר טלפוני עם עוד שלושה, וצוותים יצאו אליהם על מנת להעניק להם טיפול רפואי ראשוני ולחלצם. בהמשך הם חולצו לרכבי יחידת חילוץ מגילות, וקיבלו טיפול רפואי במקום.

במהלך הערב סרקו כוחות משטרה ומחלצים של יחידות החילוץ את הנחל באופן רגלי ורכוב בחלוקה לתאי שטח ועיקר המאמצים מתמקדים באזור בו טענו חבריו לקבוצה כי אבד הקשר עמו.עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20