המצוד אחר המחבלים נמשך: משטרת ספרד ממשיכה בחיפושים אחר המחבל הרוצח יונס אבו-יעקוב שדרס למוות 13 בני אדם בלה רמבלה, משטרת פינלנד הוציאה צו מעצר בינלאומי נגד המחבל שדקר למוות שתי נשים בטורקו, כך פורסם ב"ynet".

שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה, אמש. צילום: רויטרס
שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בברצלונה. צילום: רויטרס

 

בברצלונה חוששים שהמחבל יצליח להוציא לפעול פיגוע נוסף לפני שייעצר, ותגברו את נוכחות כוחות הביטחון במרכזי התיירות הגדולים בעיר. גם פריסה רחבה של שוטרים ברחבי ברצלונה עדיין לא הביאה לתפיסת המחבל המרוקאי בן ה-22. בינתיים הספרדים העבירו את המידע על המחבלים לצרפת מהחשש שהם חצו את הגבול למדינה השכנה, וגורם ביטחוני בצרפת מספר כי המשטרה המקומית עורכת חיפושים נרחבים במדינה אחר המחבלים.

בבית המחבלים בעיירה אלקנאר היו מכלי גז וחומרי נפץ, והם אמורים היו לשמש את המחבלים לביצוע פיגוע קטלני יותר אך פיצוץ שהרעיד את המקום הרג שניים מהמחבלים ושיבש לשאר חברי החולייה את התכניות.

מתנהל אחריו מצוד. המחבל יוניס אבו יעקוב שביצע את פיגוע הדריסה בברצלונה
מתנהל אחריו מצוד. המחבל יוניס אבו יעקוב שביצע את פיגוע הדריסה בברצלונה

 

בפיגוע הדריסה הרצחני בלה רמבלה ביום חמישי נרצחו 13 בני אדם ו-120 נוספים נפצעו, ובלילה התבצע פיגוע דריסה בקמברילס בו נרצחה אישה ונפצעו נוספים. המשטרה חיסלה חמישה מחבלים, דאעש נטל אחריות על הרצח.

 

המתח הגיע גם לצרפת השכנה, שם התקיים מבצע של כוחות הביטחון בתחנת רכבת בעיירה הממוקמת סמוך לגבול עם ספרד. התחנה פונתה מנוסעים לאחר שנתקבלו דיווחים כי ישנם חמושים במקום. המשטרה הצרפתית הגבירה גם את הבדיקות המתבצעות בגבול, מה שקורה רק כאשר מוכרזת סכנה ביטחונית ממשית.

זירת אירוע הדקירות בעיר טורקו בפינלנד
זירת אירוע הדקירות בעיר טורקו בפינלנד

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם