הרב איתן שנרב סיפר הבוקר לניב רסקין על מצב הפציעה של בנו ושלו "המצב מאוד השתפר בשבת, גם אצל דביר חיים שהיה מורדם ומונשם ועכשיו כבר מתקשר".

"הכל מתחיל כשלקחתי את הילדים לטיול בארץ ישראל. שניהם גדולים יותר ורציתי להיות איתם זמן אישי. הגענו למעיין דני שליד דולב, החנינו את הרכב וירדנו למטה בשביל. בסוף השביל פיצוץ גדול. היה לי די ברור מההתחלה שמדובר במטען צד די גדול".

 

הרב איתן הבין מייד שבתו נהרגה ואמר:"דביר צעק 'אבא' ואני צעקתי 'רינה, רינה', הלכתי אליה ואחרי כמה שניות ראיתי שאין מה לעשות. אני חובש מקצועי וגם דביר בקורס חובשים. הבנו שאין מה לעשות ואז חיזקנו אחד את השני. כבר בשניות הראשונות דביר תפקד בצורה מדהימה. אין מילים. הא אמר לי להתקשר לכוחות ההצלה. התקשרתי תוך כדי חיזקנו אחד את השני ממש כמה שניות אחרי הפיגוע כשראינו שרינה כבר לא איתנו. אמרתי לה אנחנו ממש אוהבים אותך. היא הרוגת מלכות. אנחנו מאמינים שהיא רוצה שנתחזק ושלא ניחלש ונחזק את עם ישראל". הרב איתן הוסיף: "חיבקתי ונישקתי אותה. אמרתי לה שאנחנו איתה ולא נעזוב אותה. דביר ואני חיזקנו אחד את השני ואמרנו שנצא מכאן חזקים ולא להתייאש".

"דביר פצוע הרבה יותר קשה ממני. יש לו הרבה דימומים ובכל זאת באותם רגעים הוא אמר לי להוריד את הבגדים כדי שיהיה לחובשים קל יותר לטפל בנו. תוך כדי הוא אמר לי 'אבא, אל תגיד לאימא ישר על רינה כדי שהיא לא תקבל הלם".

 

הרב מספר כי חייו וחיי בנו ניצלו בזכות בתו שספגה את מרבית הפיצוץ: "היא הייתה שלווה ויכולנו להיפרד ממנה. היה לנו הרבה זמן עד שהגיעו אלינו. אמרתי שהדבר הטוב ביותר לעשות חוסם עורקים לדביר הוא הציצית שהיא הארוכה ביותר. באמבולנס אמרו לנו שזה מה שהציל אותו. ברור שהקב"ה הציל אותו. רינה ספגה את כל המטען כדי להציל אותנו".

 

מהדסה עין כרם נמסר כי ישנו שיפור נוסף במצבם של האב והבן פצועי הפיגוע בדולב, איתן ודביר שנרב.
"היום יועברו ככל הנראה מן היחידה לטיפול נמרץ למחלקת אשפוז בבית החולים".

ד״ר עקיבא נחשון, רופא בכיר ביחידה לטיפול נמרץ בהדסה עין כרם, מספר על מצבם.
צילום הסרטון – דוברות הדסה.

 

מדובר צהל נמסר: "לוחמי צה"ל יחד עם שב״כ ומשטרת ישראל ממשיכים במצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע במעיין דני סמוך ליישוב דולב, בו נרצחה הנערה רינה שנרב ז"ל ונפצעו אחיה ואביה, דביר ואיתן שנרב.

במסגרת המצוד בוצעו מספר מעצרים, העצורים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, קיים הערכת מצב בשטח יחד עם מפקד חטיבת "אפרים", אלוף-משנה יפתח נורקין ובכירי שב"כ.

 

 
אלדר ממן

אלדר ממן