נמשך המאבק בין אגודת הסטודנטים לאוניברסיטת אריאל לאחר שמתחילת משבר הקורונה מבקשת אגודת הסטודנטים להגיע להבנות עם האוניברסיטה.

אגודת הסטודנטים עדכנה את ציבור הסטודנטים בכך שכ- 3,000 סטודנטים עתידים להשתתף במבחן שאמור להתקיים היום. האגודה הזהירה את הסטודנטים מהעלייה במצב הנדבקים בנגיף הקורונה וטענה שמדובר בחוסר אחריות מצד האוניברסיטה לקיים מבחן עם כמות כה גדולה של נבחנים בעת שמדד התחלואה עולה באופן דרסטי.

לטענת האגודה, מתחילת משבר הקורונה, היא פועלת מול האוניברסיטה בדרכים המקובלות ומתוך רצון לשיתוף פעולה ושמירה על האינטרס הציבורי של הסטודנטים. האגודה ציינה כי בתחילת המשבר, היה שיתוף פעולה מלא אך זה התרופף בתחום הבריאות בו לא נמצא מענה מצד האוניברסיטה.

ביום שני האחרון, התקיימה ועדת חינוך הכנסת בתחום האקדמי, שם הוצגו דרישותיה של האגודה מאריאל שהובילה יחד עם אגודת הסטודנטים הארצית מהלך בנושא סטודנטים שלא יוכלו להגיע לבחינות בקמפוס בשל סיבות רפואיות שלהם או של בני משפחה שנמצאים בקבוצות סיכון. האגודה מספרת כי כלל האוניברסיטאות קיבלו את הטענות שהוצגו בפניהם, למעט אוניברסיטת אריאל.

"הובלנו לשינוי אך לא זכינו להיות חלק ממנו" – טוענים באגודה. " אריאל היא לא חלק מזה אך רוצה להשתייך לוועדה. אנחנו שואלים, איך היא תוכל להשתתף כשאינה עומדת בסטנדרטים שלהם?"

הסטודנטים שטחו את טענותיהם שהצטברו מתחילתו של המשבר:
• "מרבית הסטודנטים לא קיבלו את כספי קרן הסיוע שהובטחה להם בראשיתו של המשבר. לטענת האוניברסיטה הכספים אמורים להיכנס בימים הקרובים".
• "האוניברסיטה היחידה בארץ שהמעונות בבעלותה ולא באה לקראת הסטודנטים ועוד ביקשה מהאגודה להשתתף מכספי דמי הרווחה באופן שווה".
• "אין פתרון לסטודנטיות בהריון ולסטודנטים שמתגוררים עם אוכלוסייה בסיכון. מציעים מועד מאוחר יותר, שיתקיים בסיום הקורס הבא , כנראה בשנה הבאה (ויקשה על הסטודנטים )".
• "במקרה שתידבקו בקורונה ותאלצו להיכנס לבידוד, תיאלצו לפתוח שנה נוספת כי תזכו ב"טיפול פרטני" של מועד בפעם הבא לקיום הקורס"
• הודגש לנו פעם אחר פעם שאין זה המקום להתערבותנו בנושאים אלו – אם לא בזמן חירום אז מתי?".

 

מאוניברסיטת אריאל נמסר:

"1. אוניברסיטת אריאל פועלת על פי הנחיות משרד הבריאות ועושה ככל שביכולתה לדאוג לקיומן של הבחינות ולסיום הגשת ההערכות החלופיות, בהתאם ללו"ז האקדמי זאת על מנת לאפשר ככל הניתן לסטודנטים לסיים את הסמסטר בזמן תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה.
המבחנים בקמפוס מתנהלים באופן סדיר ועל פי הנהלים.
בכניסה מתקיימת מדידת חום, חתימה על הצהרת בריאות באפליקציה, עטית מסכת פנים ברחבי הקמפוס ושמירה על מרחק בין הנבחנים.
לסטודנטים שנקבעה עבורם בחינה בקמפוס ונמצאים בקבוצת סיכון , ניתנה האפשרות להגיש בקשה בצירוף אישור תומך ועבור כל בקשה נבחנו וניתנו החלופות באופן פרטני, זאת עד סיום השנה האקדמית הנוכחית.
נשים בהריון הנמצאות בסיכון קיבלו מענה כשאר הסטודנטים הנמצאים בסיכון.
סטודנטים שאובחנו כחולים בקורונה או הנמצאים בבידוד יוכלו לגשת למועד ב וכן לקבל הערכה חלופית מותאמת / מועד מיוחד או נוסף זאת עד סיום השנה האקדמית הנוכחית.

2. אוניברסיטת אריאל פעלה ועודנה פועלת ככל יכולתה על מנת לסייע לסטודנטים בשל המצב שנוצר בעקבות מגפת הקורונה.
כחלק מיישום תכנית הסיוע הרחבה, העמידה האוניברסיטה קרן בהיקף מצטבר של למעלה מ 2.5 מיליון ₪, הקף חסר תקדים, להגדלת הסיוע על ידי הלוואות ומלגות.
קרן זו אף הורחבה לאחר סיום הגשת הבקשות לאור היקף הדרישות שהגיעו לסיוע.
הסיוע הרחב ניתן לכלל הסטודנטים שנזקקו לכך ובתוכם אלו המתגוררים במעונות.
כל הזכאים יקבלו את הסיוע מהקרן בראשית השבוע הבא.
למקרים המיוחדים הנמצאים בבדיקה ינתן מענה במהלך השבוע הבא.
הנהלת האוניברסיטה הודיעה כי בשום מקרה לא יהיו למוסד רווחים כתוצאה ממשבר הקורונה וככל שיהיו עודפים הם ינותבו לטובת הסטודנטים".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.