בהחלטה משותפת של שר הפנים אריה והשר לעניינים אסטרטגיים  שממונה בין היתר על פעילות נגד חרמות כלפי , אתמול (ב') כניסתה לארץ של איזבל פירי, פעילת הארגון האנטישמי '' (WCC).

פירי ניסתה להיכנס לארץ באמצעות אשרת תייר, אך לאחר התייעצות השרים דרעי וארדן עם גורמים מרשות האוכלוסין וההגירה הורה שר הפנים על סירוב כניסתה לישראל.

באצטלה של "שלום עולמי" וצדק "בארץ פלסטין", שולח הארגון לארץ פעילים כדי "לעודד וללוות אנשים וקהילות פלשתינים במאמציהם להתנגד לכיבוש, לרבות באמצעות צעדים כלכליים כגון הימנעות מהשקעות מן בחברות אשר הרוויחו מכיבוש החרמת מוצרים המיוצרים בהתנחלויות הבלתי חוקיות בשטחים כבושים". המועצה אף נמנעת מלהגדיר את חמאס כארגון טרור וקוראת לציין בשנה הבאה את "היום הכואב: 50 שנים מאז החלה ישראל את כיבושה של מזרח ירושלים, הגדה המערבית, רצועת עזה ורמת הגולן".

אין כניסה. נתב"ג. צילום: פלאש 90
אין . נתב"ג (למצולמים אין קשר לכתבה). צילום: פלאש 90

 

מדובר בארגון המפיץ אנטי ישראלית ומגנה את "הכיבוש הישראלי" ואת פעולות צה"ל בעזה. זהו ארגון גג של 349 כנסיות פרוטסטנטיות, אורתודוכסיות ואוונגליסטיות ב-150 מדינות, המייצגות יחדיו כמעט 600 מיליון נוצרים ברחבי העולם.

"חיזקו של הכיבוש, בניית חומת ההפרדה בחלקים רבים של פלסטין הכבושה, הקמת המשך ההתנחלויות הישראליות – מסכלים שוב ושוב, למרבה התסכול, תקוות למען שלום צודק ובר-קיימא", נקבע בהצהרת המועצה בכינוסה ביולי האחרון.

לפי הארגון, זוהי לא הפעם הראשונה בה נמנעות כניסתם של פעילי הארגון לארץ. מאז 2002, בה הקים ה-WCC את תכנית הליווי האקומנית פלסטין וישראל (EAPPI) במטרה "לספק ביטוי מוחשי של סולידריות נוצרית באמצעות נוכחות בשטחים הפלסטיניים הכבושים", נבלמה כניסתם של כמה מפעילי התכנית.

לטענת המועצה, פעילי תכנית ה-EAPPI נתקלים בארץ בגישות אגרסיביות ותוקפניות ע"י רשויות המדינה אשר "מאיימת וחוקרת אותם באופן מתעלל, לרבות מעצר לתקופה של עד שלושה ימים וגירוש".

פעילי ה-WCC במהלך מסיק שקדים הפלסטיני השנתי ב-2006. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90
פעילות WCC במהלך מסיק שקדים הפלסטיני השנתי ב-2006. צילום: מלאני פידלר, פלאש 90

השר דרעי אמר על החלטתו כי "הסמכות הנתונה בידי נועדה בדיוק למקרים שבהם נוסעים מגיעים באיצטלה שקרית בעודם מגיעים למעשה לקידום ולעידוד פעילות נגד ישראל. אישור כניסת פעילים כמו פירי הוא למעשה חיזוק הפעילות הפסולה שהיא וחבריה מקדמים ואין לי כל כוונה לתת לזה יד. אשתמש בכל סמכות שבידי כדי למנוע פגיעה בישראל"

"אנו נמשיך לפעול על מנת לסכל את כניסתם של פעילי לארץ", הוסיף השר ארדן, "כל מטרתם היא לפגוע במדינת ישראל דרך איסוף מידע והצגתו באופן מעוות ושקרי בכדי לפגוע בישראל בעולם. מקומם של פעילי החרם מחוץ לגבולות המדינה ונמשיך לפעול בכל דרך כדי למנוע מהם כניסה לארצנו".

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.