השרה מירי רגב והזמר אביב גפן. צילום: פלאש 90
והזמר . צילום: פלאש 90

שרת התרבות והספורט הצליחה למנוע את הופעת הזמר, שהשתמט משירות צבאי בצה"ל, אביב גפן בטקס הדלקת המשואות, כך מפרסם העיתונאי בתכנית "דקלסגל" בגלי צה"ל. לפי הפרסום, גפן אמור היה להופיע בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל ולבצע, יחד עם הזמרת שרית חדד, את השיר "יומן מסע". גפן הסכים להופיע, אך לפני כשבועיים מסר משרד התרבות כי הוטל וטו על השתתפות אביב גפן באירוע. "שמו של אביב גפן הונח על השולחן לצד אמנים רבים וטובים, וטרם התקבלו החלטות מי יופיע. השרה מירי רגב לא הטילה וטו על השתתפות זמר באירוע"

גפן עצמו כינה את ראש הממשלה בנימין נתניהו "עריץ" וכן פרסם אתמול פוסט ובו תקף בחריפות את שר הביטחון אביגדור ליברמן על רקע סערת גפן-גל"צ.  "התחלת לרדוף אחרי כבשים אבל גם להם הפסדת", כתב גפן. "כל זמן שאתה שר הבטחון אז הנייה והשירים של אבא יכולים לישון בשקט. כשהסקרים שלך צונחים והפאניקה עולה וכשהאג׳נדה החילונית שלך נופלת בין כסאות חוק המרכולים וכשמעל הכל התדמית המאיימת שלך שעזרה לך לפרוץ בהתחלה לא מחזיקה בעידן הטראמפיזם והפכה את כושר ההרתעה שלך למיושנת רכה ורופסת".

אביב של גפן, יהונתן, השווה השבוע בין המחבלת עהד תמימי לאנה פרנק וחנה סנש ועורר סערה ציבורית ופוליטית.

יגאל בן דוד מפיק ליום העצמאות ה-70 הגיב לפרסום בראיון לגלי צה"ל ואמר כי הופעתו של גפן בטקס נפסלה מסיבות מקצועיות. "אני אמרתי לאביב גפן שזה לא מסתדר כרגע מבחינה מקצועית, מבחינת השיר. אביב גפן זמר מוערך ואמן מוערך, הופיע אצלי בטקס בבריכה הסולטן, לפי אלפי צופים רובם מהציונות הדתית. השיר שאביב גפן הציע לנו לא התאים, מצאנו שיר הרבה יותר נכון לקטע באירוע", אמר בן דוד לעמית סגל וירון דקל. "אנחנו מגישים לשרת התרבות את הליינאפ, אבל מי שקובע זה רק צוות היגוי מקצועי. לא היו דברים מעולם, אף אחד לא נתן לנו הוראה. השרה רגב יודעת לבטא את עצמה. אין דבר כזה.

טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. צילום: אדיר סולטן, פלאש 90
טקס הדלקת המשואות בהר הרצל. צילום: אביר סולטן, פלאש 90

"אביב גפן הציע את השיר 'יומן מסע' ושרית חדד תשיר את השיר 'מכורה שלי' כנראה", הסביר בן דוד. "כשאתה מתכונן לטקס כזה אז מן הסתם אנחנו פונים לעשרות אמנים וזמרים. אין אמן שאנחנו לא בודקים אבל זה רק כדי לבדוק אופציה אם זה מסתדר מבחינת התאמה, לו"ז. זה ערב מאוד עסוק לכל אמני ישראל. צריך לראות שיהיה ייצוג רב תרבותי באירוע הזה. אני מת על אביב גפן. מת על שרית חדד. הלוואי ששניהם היו יכולים לבצע יחד, אבל אצלו זה שיר ספציפי שהוא רצה לשיר, אחלה שיר אבל לא מתאים. אנחנו במדינה דמוקרטית, שאביב גפן יגיד מה שהוא רוצה וחושב".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.