בעקבות הכתבה שפרסמנו, כאן בערוץ 20, בנוגע לפרסום השערורייתי של רשת ‘ויצו’ המזהיר את הנשים כי כל הגברים עלולים להיות רוצחים, ובעקבות הלחץ הציבורי שנוצר סביב הנושא, רשת ‘ויצו’ הורידה את הפרסום הפוגעני והחליפה אותו באחר.

תחילה נכתב: לא משנה אם את גרה בפריפריה או במרכז ואם יש לבן זוגך השכלה אקדמאית או לא – בכל מקרה “נשקפת סכנה לחייך” ואפילו לא משנה אם יש לבן הזוג עבר פלילי או הרשעה באלימות או נשק, בכל מקרה גם אם הגבר נקי מכל רבב ונורמטיבי לגמרי – בן הזוג הוא תמיד חשוד מסוכן שעשוי לרצוח את בת זוגתו בכל רגע, כך ולה מהפרסום הקודם של ‘ויצו’.

כעת, לאחר תגובות נזעמות של אלפי גברים ונשים על הפרסום הפוגעני של ‘ויצו’ החליפה הרשת את הפרסום:

‘ויצו’ לא טרחה להודות בטעות הקשה שעשתה ולא הוציאה הודעת התנצלות בתגובה שמסרה לחדשות 20 נאמר: “חבל שיש כאלה שמצאו לנכון לעסוק ב”גרפיקה” במקום במהות, כשנשים ממשיכות להירצח על ידי בני זוגן”.

 

מתנועת אבות למען צדק נמסר בתגובה:

“אנו מברכים את כל הנשים והגברים, אשר השמיעו את קולם נגד הסתה מגדרית. יחד עם זאת, למרות תיקון תמונת ההסתה נגד גברים, ויצו ישראל ממשיכה בפרסום המסלף את נתוני האלימות במשפחה”.

בארגון אבות למען צדק מספרים כי על פי הנתונים שיש בידם עולה כי הנפגעים העיקריים מאלימות בתוך המשפחה הם ילדים אח”כ קשישים (משני המינים) ורק בסוף נשים.

“הגיעה העת לעסוק בדרכים למניעת רצח ומניעת אלימות באשר היא ולא בהסתה נגד גברים”, נמסר מהארגון.

 

הגולשים הזועמים יצרו כמה גרסאות מחודשות על בסיס התמונה המקורית שפירסמה ‘ויצו’.

גרסה אחת קראה להוציא את הילדים מגני ‘ויצו’:

ואחרת קראה להזהר מ”הטרלול הפרוגרסיבי” של הפמיניזם הרדיקלי:

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.