No Tag To Print

צילום: דני מרון פלאש 90

בשעה זו נכנס לתוקפו הסגר הכללי ברחבי מדינת ישראל

ערב השנה החדשה מדינת ישראל תיכנס כולה לסגר מתמשך בן שלושה שבועות. הגבלות התנועה הורחבו לקילומטר אחד. המשטרה ערוכה במחסומים

בשעה זו מתחיל הסגר הכללי ברחבי הארץ אשר נועד לבלום את המשך עליית התחלואה בקורונה. בתקופה זו יחולו מגבלות רבות על תנועת האזרחים בדומה לסגר הראשון.

המשטרה הודיעה כי השלימה את היערכותה לקראת הסגר, נוכח מצב החירום הלאומי הנוכחי ובכדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע הדבקה המונית – עיקר הפעילות המשטרתית תתמקד בפיקוח ואכיפת התקנות והגבלות" נמסר מדוברות המשטרה.

בסרטון ששחרה משטרת ישראל נראית אכיפת הסגר בכבישים ברחבי הארץ בסגר הקודם באפריל:

צילום: דוברות המשטרה.

מוקדם יותר היום קיים שר הביטחון בני גנץ הערכת מצב לקראת כניסת הסגר במפקדת אלון בפיקוד העורף. במסגרת הערכת המצב אישר גנץ סיוע של פיקוד העורף ב-30 יישובים, בהם יסייע הצבא בביצוע בדיקות קורונה על סמך הפניות מקופות החולים וחקירות אפידמיולוגיות, במטרה למקד את המאמץ ביישובים ספציפיים שבהם עלתה התחלואה.

כזכור, לקראת חצות שרי הממשלה אישרו את הרחבת הטווח המותר ליציאה מחוץ לבית מ-500 מטר לקילומטר וכעת ככה נראית מתכונת ההגבלות:

הגבלת תנועה – עד קילומטר כולל גני משחקים.

התקהלות -עד עשרה אנשים במקום סגור ועשרים במקום פתוח.

חינוך – מערכת החינוך תישאר סגורה למעט מוסדות החינוך המיוחד.

עבודה – המגזר ציבורי יפעל במתכונת מצומצמת, המגזר הפרטי יעבוד כרגיל ללא קבלת קהל מלבד שירותים חיוניים.

תחבורה ציבורית – תפעל במתכונת מצומצמת של עד 50% מהתפוסה, בערבי ובמוצאי חגים ושבתות תושבת.

מסעדות – יסגרו לישיבה כולל 'טייק אווי", משלוחים על פי ההנחיות.

תפילות – על פי מתווה החגים.

תיירות – הצימרים והמלונות ייסגרו נתב"ג מנגד פתוח לטיסות.

ספורט – תותר פעילות ספורט יחידנית.

שוטר אוכפים סגר בעיר אדומה. מהארכיון. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אזרחים אשר לא ישמרו על ההנחיות, צפויים לקבל קנסות. אלו הם תעריפי הקנסות:

  • 500 שקלים – למי שיוצא ממקום מגוריו לפעילות שאינה מותרת בתקנות, למי ששוהה במקום ציבורי שלא לפי התקנות או בעסק שפתיחתו נאסרה או בחוף הים שלא בהתאם לתקנות (שהייה רק למטרות ספורט).
  • 1,000 שקלים – למי שמפעיל מקום ציבורי או עסק והכניס אדם שאינו עוטה מסכה. מפעיל מקום ציבורי או עסק שלא תלה שלט שמחייב עטיית מסכה או שלט שמירת מרחק, וכן מי שלא תלה שלט בכניסה למעלית עם מספר האנשים המותר.
  • 2,000 שקלים – מפעילי מקום ציבורי או עסק שלא הגישו לרשות המקומית הצהרה שלפיה הוא עומד בתקנות (התו הסגול), מי שלא הציב מחיצה בדלפק התשלום ושלא סימן מקום על הרצפה לשמירת מרחק בתור.
  • 2,500 שקלים – מי שלא יצרו מנגנון לוויסות כניסת קהל, למעט עובדי המקום ומי שלא הציב שילוט על מספר השוהים המותר במקום לפי התקנות.
  • 5,000 שקלים – מי שהפעילו עסק או מקום בעצמם או באמצעות אדם אחר בניגוד לתקנות ו/או בניגוד להוראת רופא מחוזי שהורה על סגירתו.
משרד הבריאות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר אמש, ערב החג, הצהרה לציבור ואמר: "קבענו שאחד הקריטריונים להגבלות יהיה דגל אדום של מערכת הבריאות – והיא הניפה אותו בשבוע שעבר ולכן אנו מטילים את הסגר שיחל מחר. אנחנו עושים את כל המאמצים כדי לאזן בין הצרכים הבריאותיים והכלכליים".

"ביומיים האחרונים אנחנו עדים לעלייה נוספת בתחלואה וגידול בחולים הקשים ולכן קיימתי שיחה עם אדלשטיין, גמזו והמומחים ושאלתי אותם שאלה אחת: האם המצב הזה מחייב אותנו להדק עוד יותר את ההגבלות. אני מעריך שבמצב התחלואה הזה וכפי שהמליצו המומחים ייתכן שלא תהיה ברירה אלא להחמיר את ההגבלות. אדון עם גנץ והשרים בצורה אחראית. אני לא אטיל סגר סתם על מדינת ישראל ולא אהסס להטיל הגבלות אם יש צורך בכך" הוסיף.

"לא אהסס לקבל החלטות יחד עם חברי השרים אבל יש שתי הנחיות חשובות שלא משתנות והן קובעות את המשך דרכנו: לעטות מסיכות ולמנוע התקהלויות עד שנשיג את החיסון ובזה אין פשרות", הבהיר ראש הממשלה.

"אני מאמין שאנחנו מתקרבים ליום הזה אך זה ייקח עוד חודשים עד שנראה ונקבל חיסונים ואנחנו פועלים על מנת לקבל אותם מהר. אלה ימים של מאמץ לאומי משותף לכולנו – הבריאות והכלכלה הן בידיים שלנו" סיים.

יו"ר מועצת שומרון יוסי דגן. צילום: הדס פרוש. פלאש 90
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90
It is not Android