דף הבית > אקטואליה וחדשות > נכבה חרטה: כל אירועי היום

נכבה חרטה: כל אירועי היום

הפרות סדר ברחבי יהודה ושומרון, הפגנה נגד ישראל בהשתתפות חברי כנסת ופינוקיו אחד. כך נראה יום הנכבה

היום (ה-15 במאי) מציינים הערבים את יום הנכבה, היום בו הפסידו במלחמת העצמאות. בשעה 12:00 נשמעה צפירה בערים ובכפרים הפלשתיניים לציון מה שקרוי בפיהם "האסון", במספר מוקדים ברחבי הארץ נרשמו עימותים בין ערבים ובין כוחות הבטחון, כשבאוניברסיטת ת"א קבוצות סטודנטים ערבית ערכה טקס לציון היום בו הפסידו הערבים במלחמת העצמאות.

מולם התייצבו עשרות פעילי "אם תרצו" יחד עם פעילים מתנועות ציונות נוספות ומחו על עצם קיומו של הטקס באוניברסיטה. כדי להמחיש את השקר הפלשתיני הציבו פעילי "אם תרצו" בובת ענק של פינוקיו שנועדה להדגיש את השקר אותו מנסים פעילי השמאל הרדיקלי להשריש בתודעה הציבורית.

מנכ"ל "אם תרצו", מתן פלג אמר כי: "מטרתם של ארגוני השמאל הרדיקלי היא ליצור בקרב החברה הישראלית נקיפות מצפון על עצם נצחונה במלחמת העצמאות זאת בכדי לערער מבפנים על עצם קיומה של המדינה. מול מפגן הצביעות האנטי ישראלי הזה לשכתוב ההיסטוריה, שבסופו של יום קורא להשמדת ישראל, חייבים להפגין גאווה ישראלית ואמונה בצדקת הדרך."

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

אולי יעניין אותך גם

חוק הלאום: מסע ההסברה של אבי דיכטר נמשך

הכנסת אמנם בפגרה, אבל ח"כ אבי דיכטר, יוזם חוק הלאום, עובר מכפר לכפר ומסביר לדרוזים ולבדואים איתם הוא נפגש על נחיצות החוק. היום הגיע דיכטר לכפר הבדואי זרזיר בצפון, שם נפגש עם מובילי דעת קהל