20:14 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > ניר לוין: פרשן או מנהל מקצועי לנבחרות הנוער? | דעה

ניר לוין: פרשן או מנהל מקצועי לנבחרות הנוער? | דעה

ההתאחדות לכדורגל החליטה שעבודתם של בעלי תפקידים בנבחרות לא תיפגע בשל פרשנות שהם מעניקים לערוצי הספורט. אז החליטו. המנהל הטכני של הנבחרות עושה מה שהוא רוצה

באחת הישיבות הסוערות של ועדת האיתור לבחירת מאמנים לנבחרות הצעירות של ישראל עופר עיני, יו״ר ההתאחדות לכדורגל, זעם על חלק מחברי הוועדה ואמר בזעם כי בעלי התפקידים שימונו לנבחרות ישראל לא ישמשו במקביל פרשנים בתקשורת. עיני לא הזכיר את שמו של אלי אוחנה, אבל האירועים שהתרחשו לפני האמירה של עיני נתנה לכולם להבין כי ההחלטה של עיני נבעה מהביקורת שהיתה סביב הפרשנות של המאמנים בתקשורת, בעיקר מצד אלי אוחנה.

לאור העובדה שההתאחדות קיצצה בשכר המאמנים, החלטת הפשרה היתה שהמאמנים יכולים לשמש פרשנים במקביל אולם לא ידברו על הכדורגל הישראלי ולא בשעות בהן הם צריכים לעבוד. בחודש מרץ השנה התמנה ניר לוין למנהל הטכני של נבחרות ישראל.

ניר לוין ההתאחדות לכדורגל בישראל
לוין. צילום: ההתאחדות לכדורגל בישראל

בעקבות ההחלטה, ערוץ 20 פנה להתאחדות בשאלה בנוגע לעבודתו של ניר לוין כפרשן בערוצי הספורט. הגורמים הבכירים בהתאחדות השיבו כי לוין יישאר פרשן אולם לא על חשבון העבודה בנבחרות. לאחר תגובה זו, פנה שוב ערוץ 20 להתאחדות ושאל אם לוין יהיה במגרשים כדי לראות משחקים של קבוצות מליגת הנוער, הליגה הלאומית וליגת העל, התשובה היתה חד משמעית: ״ברור. איזו שאלה. ניר לוין יהיה במגרשים.  בשבתות הוא לא יפרשן״.

מאז עברו מעט מים בים וניר לוין יושב באולפני צ'רלטון מדי שבת. הוא משמש כפרשן של המשחקים בעיקר של הליגה האנגלית. לנבחרת הצעירה של ישראל בהדרכת המאמן מרקו בלבול, נותרו שני משחקים לסיום מוקדמות אליפות אירופה, שניהם יהיו בישראל ממש בימים הקרובים, הראשון נגד יוון ב-6/10 השני נגד אלבניה ב-9/10. ההתאחדות לכדורגל הציגה את ניר לוין כמנהל טכני.

ההגדרה של מנהל טכני נכונה רק בהגדרת התפקיד מצד ההתאחדות, בפועל, התפקיד של לוין היה הרבה מעבר לעניינים טכניים. לוין בנבחרות הצעירות הוא בעצם הכל, הוא מעורב בבחירת הסגל וניהול המשחקים. בפועל הוא משמש כמנהל מקצועי לכל דבר ואפילו יותר מזה. המנהל הטכני, סליחה, המנהל המקצועי, יושב על הספסל במהלך המשחקים, מעיר למאמנים, מעיר לשחקנים ומעורב כמעט כמו המאמן. ההתאחדות לכדורגל לא רק שלא הגבילה את מעורבותו של לוין בעבודת המאמנים היא נותנת לו יד חופשית וסמכויות רחבות, ניהוליות ומקצועיות. זכותה.

השאלה היא למה ניר לוין נצא בשבתות באולפנים ומפרשן כדורגל אירופאי ואינו נמצא במשחקים של הליגות השונות ועוקב אחרי שחקנים. מידי שבת מגיע לוין לאולפנים של צ'רלטון ומפרשן, לרוב את הכדורגל האנגלי. במקביל לפרשנות שלו מתקיימים משחקים בליגה לנוער ובליגת העל.

בשבת האחרונה למשל לוין ישב באולפן ושימש פרשן במשחקים של סוונזי – ליברפול, באיירן מינכן – קלן והאל- צ'לסי. במקביל, שודרו משחקים בשידור חי מהליגה לנוער בין הפועל באר שבע למכבי פתח תקוה, מכבי חיפה- הפועל קרית שמונה והפועל רעננה – הפועל חיפה מליגת העל.

בכל המשחקים הללו יש נציגים בנבחרות עליהן אחראי לוין כולל הנבחרת הצעירה לה נזכיר יש שני משחקים גורליים בימים הקרובים. ניר לוין נחשב לאיש מקצוע מסור, חרוץ, יסודי, אחד שתמיד מסתובב עם מחברות, לרוב הוא שולט בנתונים, לא רק בפרשנות בטלוויזיה, אבל האם אין כאן טעם לפגם שהאיש האמון על הצד המקצועי של נבחרות ישראל יהיה באולפני הטלוויזיה כאשר במקביל מתקיימים משחקים חשובים בהם הוא צריך להיות נוכח?

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

אוהדי בית"ר ירושלים, צילום ארכיון: פלאש 90

אוהד בית"ר י-ם הורחק ממגרשי הספורט ל-3 עונות

לאחר שתקף שוטרים במהלך משחק כדורגל בחודש יולי, החליט בית המשפט למנוע ממנו להגיע למשחקי קבוצתו במשך שלוש שנים, ולהתייצב במקום בתחנת המשטרה