אחת הפעולות הקבועות של תחזוקת הבית שצריכה להתבצע בתדירות גבוהה יחסית היא ניקוי ספות

. הספות הם מסוג הרהיטים שמשמשים אותנו הכי הרבה בבית הן הספות, אשר אנו יושבים עליהן עם בני המשפחה, מארחים אורחים ועוד. יש הבדל בין ניקוי מושבי בד בספות, לבין ניקוי ספות מעור. בכל אחד מהמקרים הללו, יש להשתמש בחומרי ניקוי אחרים.

יש לציין כי ספות מבד, נחשבות לזולות יותר מאשר ספות העשויות מעור. אך בניקיונן של ספות אלה יש להקפיד ולעבוד עם חומרי ניקוי שלא יזיקו להן הבד כמובן, נוטה לספוג יותר נוזלים ולכן, ספות בד הן קשות יותר לניקוי.

את הלכלוך מהספות והשמירה עליהן, יש לבצע לפחות אחת לשבוע. כאשר משאירים אבק זמן רב מדיי על הספות, הן פשוט מתלכלכות מהר יותר והאבק חודר לבד.

וודאו את סוג הבד של הספות לפני הניקוי

על מנת לבצע ניקוי ספות שיהיה נכון ולא יזיק לאריג הבד של הספה, יש לדעת אילו חומרי ניקוי יש להשתמש בהם. למשל כתמי מים, ניתן יהיה להסיר באמצעות סבון כלים ומים אך, חומרים כמו שמן יצריכו שימוש עם חומרים ייעודיים או פתרונות אחרים כמו שילוב של מים וחומץ וחומרי ניקוי מקצועיים שיתאימו הן לכתמים והן לסוג הבד.  יש לדעת, כי בד סינתטי יהיה הרבה יותר קל לניקוי, מאשר בד כותנה שנוטה לספוג כתמים שנספגים בו.

kittens-1651840_640

בעת בחירה של חומרי ניקוי ספות מבד, יש לוודא, כי חומרי הניקוי לא יחדרו לתוך הספה, מה שעשוי לגרום לכתמים לא מחמיאים וכן הספה עשויה להוות כמקום פורה ללכלוך, לזיעה ולעוד נזקים.

אם ברצונכם לבצע ניקוי ספות בד באופן מקצועי פנו אל חברת ניקיון WeClean והם ישמחו לסייע לכם. 1700-500-318

פעולות שיש לנקוט ב-ניקוי ספות מעור

העיקרון המרכזי של ניקוי ספות מעור, דומה לזה של ספות המיוצרות מבד. יש לבצע שאיבת אבק ושימוש בחומרי ניקוי המתאימים לספות מעור. ישנו חשש גדול בקרב אנשים שיש להם בביתם ספות עור, שהצבע ידהה יחד עם הסבון. חשש זה אינו מוצדק, אם מדובר על ספות המיוצרות מעור איכותי. בכל מקרה, כדאי להיזהר בשימוש עם סבון ומים. אם מדובר על ספות מזמש {עור הפוך} חשוב לא להשתמש בעזרת מגבונים לחים שעשויים להשאיר כתמים.

אנשים רבים מעדיפים לעשות שימוש עם מרכך עור, הסיבות הן ברורות כן למשל מניעה של ייבוש העור, במיוחד בתנאי מזג האוויר החמים בארץ. יש להשתמש עם מרככי עור לספות, אחת לחצי שנה. את מריחת החומר יש לבצע באמצעות מטלית יבשה.אם החלטתם כי אתם מעוניינים בניקוי מקצועי של הספות, כדאי לקרוא לחברת ניקוי ספות, אשר תנקה את הספות במקצועיות ואחריות.

 

20 News

20 News:עוד באותו נושא