סטטוסים מצייצים. צילום מסך
. צילום מסך

ניצחון חסר תקדים על הרשת החברתית הגדולה בעולם:  עמוד הפייסבוק "סטטוסים מצייצים" בניהולו של יחזור לרשת, כך קבע עתה המחוזי בתל אביב. בפסק הדין, הורה כי זכויות ניהול הדף ישובו ללן וכי הדף ייפתח מחדש עד יום ראשון הקרוב בשעה 18:00. בנוסף, השופט חייב את הרשת החברתית לשלם לבעלים של "סטטוסים מצייצים" הוצאות משפט בסך של כרבע מיליון ש"ח בגין התנהלותה.

נציגו של  לן, עו"ד גיא אופיר מסר: "אנו גאים להיות חתומים על ההצלחה בתביעה זו שההשלכה שלה היא גם לגבי זכויות כל משתמשי ובוודאי אלו שנחסמו, ועמודם ניטל מהם בהחלטה שרירותית וכוחנית של ".

כזכור, לפני כשלוש שנים פורסם ב"" תחקיר ובו עלה כי מנהלי העמוד מכרו סטטוסים לצד שלישי, זאת בניגוד לתקנון השימוש של הרשת החברתית. בתגובה, מחקה הנהלת הרשת החברתית את העמוד והסירה גם את הפרופיל האישי של לן. מנהלי העמוד פנו לבית המשפט, בדרישה לחייב את פייסבוק להשיב לו את מה שהגדיר אז כמפעל חיים. במהלך המשפט טען לן כי "קידום סטטוסים בפייסבוק בעבור תשלום הינה פעילות שכיחה ביותר, אשר נעשית על-ידי גופים רבים, ונדמה כי החלטתן של פייסבוק ונציגותיה להיטפל דווקא אל עמוד התובעים נבעה משיקולים זרים, ולאור הפרסום לו זכה העמוד".

"סטטוסים מצייצים" היה בשיאו עמוד הפייסבוק הישראלי הפופולרי ביותר, כשעיקר עניינו היה שיתוף תכנים שנכתבו בידי גולשים פרטיים. הוא הוקם בשנת 2010 ולפי הדיווחים הגיע בשיאו ל-718 אלף עוקבים. בינואר 2015 הוא נחסם על ידי פייסבוק לאחר שהתפרסם מחירון לפרסום פוסטים בתשלום. פרסום תוכן שיווקי סמוי היה בניגוד לתקנות הרשת החברתית באותה התקופה.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.