כחודשיים לאחר השתתפותה של המחבלת לילה חאלד כאורחת של כבוד בפרלמנט האירופי, הודיע היום (רביעי) נשיא הפרלמנט כי לא תותר השתתפות של נציגי ארגוני טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט.

ההודעה הגיעה לאחר מהלך שהוביל חבר הפרלמנט האירופי אנדרס ויסטיסן בליווי המשפטי של עו״ד יפעה סגל מנהלת הפורום המשפטי הבינלאומי אשר העבירו לנשיא מכתב עליו חתמו 60 חברי פרלמנט ובו צוטטו חוקים וכללים של האיחוד האירופי המוכיחים כי הביקור עמד בסתירה להם.

המחבלת ליילה חאלד. צילום: Sebastian Baryli

המחבלת לילה חאלד. צילום: Sebastian Baryli

כזכור, כזכור, בספטמבר פורסם לראשונה באתר ערוץ 20 על הביקור של המחבלת ח'אלד בבניין האיחוד האירופי. הטרוריסטית ליילה חאלד הייתה שותפה לחטיפת מטוס בדרכו לדמשק, ובניסיון חטיפה של מטוס אל על- היא זו שנאמה הערב בבניין הפרלמנט בבריסל וזכתה לתשואות. כל זאת בעוד האיחוד האירופי עצמו מכליל את החזית העממית ברשימת ארגוני הטרור.

בתשובתו לחבר הפרלמנט ויסטיסן ולפורום המשפטי, אישר נשיא הפרלמנט את החוקים והאמנות שצוינו במכתב. בנוסף אישר הנשיא כי לא תותר עוד השתתפות נציגי טרור או מחבלים לשעבר בפרלמנט על בסיס רשימת ארגוני הטרור של האיחוד".

עו"ד יפעת סגל. צילום: יח"צ
עו"ד יפעת סגל. צילום: יח"צ

עו״ד יפעה סגל מנהלת הפורום המשפטי הבינלאומי (ILF) שנתנה את הייעוץ המשפטי למהלך מסרה: "העובדה שהחזית העממית נמצאת כבר שנים ברשימת ארגוני הטרור של האיחוד, לא עצרה סיעות בפרלמנט האירופי מלארח נציגים של הארגון בפרלמנט, תוך הענקת במה מכובדת להפצת מסרי השנאה, האלימות והאנטישמיות שלהם".

עוד אמרה סגל: "במהלך שהיה לנו הכבוד להיות שותפים לו ביקשנו להדגים כיצד הפרקטיקה הזו מפרה באופן בוטה אמנות וכללים של האיחוד האירופי עצמו. ההחלטה החשובה הזו, אומנם מגדירה מה שנשמע לאוזן ישראלית כמו מובן מאליו, אבל התאפשר עד היום ללא כל הגבל במוסדות האיחוד".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי