0:59 19/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > ניצחון לברגותי בפת"ח. נתניהו: "טרוריסט מורשע"

ניצחון לברגותי בפת"ח. נתניהו: "טרוריסט מורשע"

ראש הממשלה נתניהו יצא בגינוי חריף על בחירתו של ברגותי לראש הוועד המרכזי של הפת"ח והאשים: "הפת"ח מרחיקה את השלום"

ביום א' האחרון נבחר מרואן ברגותי לראש הוועד המרכזי של הפת"ח, כך פורסם ב-nrg. בעקבות נצחונו מדורג ברגותי, שנבחר ברוב של 930 מתוך 1300 מצביעים, במעמד השני בחשיבותו בארגון הפת"ח אחרי היו"ר אבו-מאזן.

מנהיג הרשות הבא? ברגותי. צילום: פלאש 90
מנהיג הרשות הבא? ברגותי. צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה בחריפות את בחירתו של ברגותי לתפקיד הבכיר ואמר כי "מדובר במנהיג ארגון טרור שעודד והוביל פיגועים בהם נהרגו ונפצעו עשרות אזרחים ישראלים חפים מפשע". כמו כן קבע נתניהו כי ארגון הפת"ח מרחיק את השלום וטען כי הבחירה בברגותי "מקצינה את תרבות ההסתה והטרור, אשר אינה מסתפקת עוד בהסתה בבתי הספר וקריאת רחובות על שמם של מחבלים רוצחים, אלא גם מעמידה אותם בראש התנועה ובכך נותנת הכשר לטרוריסט מורשע".

ברגותי, המרצה עונש של חמישה מאסרי עולם בגין פעילות טרור שגרמה לרציחתם של ישראלים רבים, נחשב בעיני רבים כיורש הפוטנציאלי של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן. בסביבתו מאמינים שבעזרת קיבוע מעמדו כדמות הבכירה בארגון, תוכל הרשות הפלסטינית להפעיל לחץ על ישראל לשחררו.

ומה באשר לאבו-מאזן? מייסד הפת"ח נבחר להמשיך ולכהן כיו"ר הרשות לעוד חמש שנים כבר בפתיחת הוועידה.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך תוכן, ערוץ 20.
ניר מועלם
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

Screenshot_4

"מרצ היא מפלגה של חונטה"

יו"ר מרצ הודיעה ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין כי תעזוב את משכן הכנסת, אך תישאר בתפקידה במפלגה על מנת לקדם פריימריז פתוחים. הפטריוטים דווקא מפרגנים