כדורסל וספורט בכלל, בנוי על מומנטום. מכבי תל אביב ידעה שאחרי שני הפסדים רצופים ביורוליג, היא חייבת להימנע מהפסד שלישי שייצור כדור שלג שלילי, שיוביל את המערכת לסחרור שאין לדעת לאן יוביל.

לשם השוואה בעונה שעברה, בדיוק בתקופה הזו, מכבי הפסידה שלושה משחקים רצופים, שחררה שני זרים (מאיק צירבאס, ואח"כ את סוני ווימס עקב עניין הסמים) וכל זאת כאשר על הקווים עומד כבר מאמן שלישי.

השנה מכבי משדרת יותר רוגע, נותנת יותר שקט למאמן, וזה ניכר אף במשחקים שגם במצבים שלא הולך, מכבי נשארת רגועה ומוצאת את הדרך לחזור למשחק.

ספאחיה הוציא עצבים על הספסל

כך קרה גם הערב, מכבי פתחה עם הגנה זוועתית, באמברג קבוצת התקפה לא מהמשובחות אך מכבי פשוט לא רצתה מספיק.  הצבע היה פרוץ ומכבי השאירה את הקלעים של באמברג אף לקליעות לשלוש פנויות. ג'ונה בולדן, נער הפוטנציאל של מכבי, עם כמה קליעות שמר את מכבי בעניינים.

ספאחיה. צילום: ספי מגריזו, מכבי תל אביב
ספאחיה. צילום: ספי מגריזו, מכבי תל אביב

מכבי המשיכה להשאיר את הגרמנים חופשיים ואלה העלו את באמברג ליתרון 5 בסיום הרבע הראשון. ספאחיה היה עצבני והוציא את העצבים על השלטים ועל הספסל.

ברבע השני מכבי הידקה את ההגנה. פראחובסקי תרם נקודות חשובות (ומנגד ביצע שתי עבירות שטותיות), פייר ג'קסון שמכבי נשאה אליו את עיניה בהיעדר נוריס קול, נכנס למשחק עם סל ואסיסט גדולים, ומכבי ירדה למחצית רק בפיגור 2 אחרי שספגה רק 16 נקודות ברבע.

את הרבע השלישי מכבה פתחה עם ריצת 6-0 , אך אז השתנה המומנטום: ג'קסון ביצע שתי עבירות בהתקפה אחת, באמברג רצה 12-0 כאשר ריקי היקמן אקס מכבי תל אביב, שומר על המסורת של אקסים שמצטיינים בהיכל ומעלה את באמברג ליתרון 8. מייקל רול וג'ון דיברתולומאו עם כמה סלים חשובים שמרו את מכבי במשחק.

רול אקס

ברבע הרביעי המשחק המשיך להיות צמוד, ריקי היקמן התפוצץ על מכבי עם כמה שלשות, תומאס שחזר מפציעה, קלע 5 רצופות והשאיר את מכבי בפיגור סביר. מייקל רול במשחק ענק המשיך להיות הגו טו גאיי עם נקודות גדולות אך שתי עבירות טיפשיות שלו השאירו את הגרמנים ביתרון.

פייר ג'קסון. צילום: ספי מגריזו, מכבי תל אביב
פייר ג'קסון. צילום: ספי מגריזו, מכבי תל אביב

כאן נכנס לתמונה פייר ג'קסון, שבילה לא מעט על הספסל בחצי השני עקב בעיית עבירות. הוא קלע 7 נקודות רצופות כולל שלשת קלאץ' שהעבירה את היתרון למכבי. המזל נגמר לבאמברג שהכדורים הסתובבו על הטבעת ולא נכנסו, וג'קסון סבסב את כל ההגנה בהתקפה האחרונה כדי לגמור את השעון ולנצח למכבי את המשחק.

ניצחון חשוב, התעלות גדולה של שחקנים משלימים כמו מייקל רול וג'ון די, אך הרבה חומר למחשבה למאמן ספאחיה. ההתקפה לא עובדת, אין תרגילים מסודרים והכל בנוי על התעלות אישית של שחקנים. בנוסף ההגנה של הקבוצה ובמיוחד החילופים מאוד איטיים וגורמים לנקודות קלות. כאמור היום זה הספיק, אך נגד רוב הקבוצות ביורוליג, וכדי להשיג את הכרטיס להצלבה, יצטרכו יותר, הרבה יותר.