4:09 21/10/2017
מבזקים
דף הבית > ספורט > ניצוצות של תקווה

ניצוצות של תקווה

אלישע לוי מצליח להוציא משחקני הנבחרת דברים שלא נראו בקמפיין הקודם: נחישות, מוטיבציה, לכידות ורצון עז להצליח

קחו נשימה ארוכה, תקראו את שמות השחקנים ששיחקו אתמול מול נבחרת ישראל, רבים מחובבי הכדורגל הישראלי אולי לא מכירים את כל הסגל של נבחרת איטליה, אבל כדי לקבל תמונה מציאותית יותר לעוצמה של השחקנים שנצחו אמש את נבחרת ישראל בסמי עופר אלו השחקנים ששיחקו מול ישראל נחשבים לטופ שיש בכדורגל העולמי. ג'אנלואיג'י בופון, אנדראה ברצאלי, לאונרדו בונוצ'י, ג'ורג'ו קייליני, אנטוניו קנס רבה, מרקו פארולו, מרקו וראטי, ג'אקומו בונבנטורה, לוקה אנטונלי, גרציאנו פלה, אלסנדרו פלורנצי, צ׳ירו אימובילה.

מתוך זה היום 5.9

אלופת העולם ואלופת אירופה לשעבר הציגה אתמול שחקנים שהשווי שלהם יחד נאמד בסכום אדיר של 330 מיליון יורו. הכוכב הגדול, לאונרדו בונוצ׳י לבד מוערך בסכום של 30 מיליון יורו. שחקן אחד בנבחרת איטליה שווה שווי של נבחרת ישראל כולה. מבחינה כלכלית אי אפשר בכלל לעשות השוואה בין הנבחרות וכמובן שגם בנוגע ליכולת אין מקום להשוואה, אנחנו לא בליגה של איטליה ולא נהיה בליגה של איטליה לא בדור הזה ולא בדור הבא.

הראו הרבה תקווה לקראת המשך הקמפיין
הראו הרבה תקווה לקראת המשך הקמפיין

נבחרת איטליה הגיעה, שיחקה וניצחה 1-3 והשאירה את ישראל להתמודד מול הנבחרות שבדרג שלה. לישראל אין יכולת לקחת נקודות מנבחרות כמו איטליה וספרד, האמת, אף אחד לא ציפה ולא מצפה מאלישע לוי להביא נקודות מול שתי המעצמות הענקיות הללו. ספרד ואיטליה יתמודדו ביניהן על המקום הראשון והשני בבית, ישראל צריכה להתמודד על המקום השלישי שמביא ניקוד בדירוג העולמי ולספק לאוהדים הנאה מהמשחקים.

הדבר החשוב ביותר שהיה במשחק של נבחרת ישראל הוא הקו של המאמן הלאומי. לראשונה ראינו מאמן נבחרת שלא רק מדבר, מפזר הבטחות ומוכר סיסמאות לאוהדים באמצעות התקשורת. ההבדל בין אלישע לוי למאמנים רבים הוא הכנות שלו. לוי הבטיח שנבחרת ישראל תשחק כדורגל התקפי, כדורגל מהנה, כדורגל שהאוהדים ייצאו מרוצים מהמשחק ולא מושפלים. ראינו נבחרת שעלתה לשחק בלי פחד, ראינו שחקנים שעלו לשחק במטרה להגיע לשער של בופון ולא להביט בו ממרחקים.

איטליה חוגגת. צילום: פלאש 90
איטליה חוגגת. צילום: פלאש 90

אלישע לוי כיבד מאוד את נבחרת איטליה וזה לגיטימי וחשוב אבל לא הכניס את השחקנים לפחדים. לוי לא בנה בכרמל בונקרים לשחקנים שלו וזו הבשורה הגדולה. יכול להיות שהוא טעה בהחלטה לעלות עם בן ביטון כמגן ימני ולא אלי דסה, יכול להיות שהוא טעה כאשר העדיף את איתן טיבי או שיר צדק על פני רמי גרשון, אבל צריך לומר את האמת, עם כל הכבוד לטעויות של ההגנה, צריך לחזור שוב לשמות והמספרים שבפתיח ולהבין כי אף מגן, בלם או קשר אחורי בסגל נבחרת ישראל אינו יכול להתמודד מול העוצמות של האיטלקים.

ישראל שלטה ואף לפעמים קבעה את הקצב של המשחק והגיעה למצבים שנעצרו אצל בופון. היו רגעים שהאיטלקים נכנסו ללחץ, זה היה אחרי השער המדהים של טל בן חיים ובעיקר אחרי ההרחקה של קייליני, אבל הכל היה למראית עין. האיטלקים שיחקו בקצב שלהם, בסגנון שלהם ובדרך שלהם. איטליה היא לא ספרד שפירקה את ליכטנשטיין וכבשה מתי שרק רצתה, איטליה היא נבחרת שיש לה קצב קבוע נגד כל נבחרת, חלשה או חזקה, איטליה התגוננה אבל כבשה בקלות וללא קושי.

בתקשורת התעסקו הרבה לפני המשחק בזלזול האיטלקי בנבחרת בישראל. יש כאן טעות. נבחרת איטליה לא מזלזלת באף נבחרת גם לא בישראל, היא פשוט עסוקה בעצמה וכך צריך להיות. האיטלקים באו עם תכנית משחק שמטרתה לחזור לאיטליה עם ניצחון. הדרך פחות חשובה. האיטלקים יודעים שעל הדרך לא מקבלים נקודות אלא רק על שערים ברשת והם עשו זאת בהצלחה רבה.

אלישע לוי התחיל דרך מבורכת, הנבחרת שלו שיחקה כדורגל איכותי ובעיקר בל פחד. הנקודות צריכות להגיע במשחקים הקרובים נגד מקדוניה בחוץ וליכטנשטיין בבית, העיקר שלוי מצליח להוציא מהשחקנים הרבה נחישות, מוטיבציה, לכידות ורצון עז להצליח. בעבר לא ראינו רוח לחימה כמו שראינו מול איטליה וזה בעצם הנקודות שאלישע לוי הביא. בינתיים.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

בניון כובש שער בכורה. צילום: ינון פוקס, האתר הרשמי של בית"ר ירושלים

כמה טוב, ככה יוסי

ארבע עונות חלפו מאז יוסי בניון חזר לשחק בישראל והוא נהנה מכל רגע. על הגשמת החלום בבית"ר, על המעבר מאנפילד לעכו ועל הנבחרת. מיוחד