נמנע פיגוע: מחבל חמוש בסכין ניסה לדקור נהגים יהודים בצומת הביתות שעל כביש 60, דרומית לשכם. המחבל נורה ונוטרל. אין נפגעים נוספים באירוע. הצומת נסגר לתנועה עד לסיום הטיפול באירוע.

סכין המחבל. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

מדובר צה"ל נמסר כי המחבל הגיע עם סכין שלופה וחסם רכב ישראלי. הנהג יצא אליו מהרכב והמחבל החל להסתובב סביבו במטרה לדקור אותו. הנהג שלף אקדח, ויחד עם נהג משאית שעבר במקום ועצר לסייע לו, ירו במחבל ופצעו אותו באורח קשה. טנק צבאי פינה אותו לבית החולים 'בילינסון' בפתח תקווה כשהוא במצב קשה ומעורפל הכרה. כשעה לאחר מכן הוא מת מפצעיו.

הנהג שניטרל את המחבל משחזר
רכב האזרח שניטרל את המחבל. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

"מחבל עם סכין קפץ על הרכב וניסה לפתוח את הדלת"

במועצה האזורית שומרון מסרו כי טרם הנטרול, המחבל ניסה לפתוח את רכבו של התושב ולדקור את בתו שישבה ברכב והייתה בדרך לבית הספר. "יצאתי לעבודה במטה (הבחירות של איחוד הימין) ונסעתי מאלון מורה לכיוון תפוח. בצומת הביתות קפץ על הרכב מחבל עם סכין וניסה לפתוח את הדלת", שחזר האב. "יצאתי החוצה, ותוך כדי שהמחבל ניסה לעקוף את הרכב לכיווני, ניטרלתי אותו בירי, תוך כדי סיוע של תושב נוסף מיישוב סמוך שנסע מאחוריי".

"מחבל עם סכין קפץ על הרכב וניסה לפתוח את הדלת". האזרח שניטרל את המחבל בזירת ניסיון הפיגוע. צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

לאחר האירוע, מחבלים פתחו בהפרות סדר בחווארה, סמוך לזירה.

צילום: נדב גולדשטיין/TPS

 

ראש המועצה: "יש לזרז את סיום בניית עוקף חווארה"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שיגר גיבוי לאזרח שניטרל את המחבל ובכך הציל גם את בתו שהייתה עימו ברכב. "כך צריך לפעול, בנחישות אל מול מבקשי נפשנו ורעתנו ללא חשש", אמר דגן והוסיף כי "האירוע הזה ממחיש את חשיבות סיום בניית עוקף חווארה כפי שסוכם עם ראש הממשלה".

לדברי ראש המועצה, "אין סיבה שתושבים ישראלים יצטרכו לעבור בוקר-בוקר דרך אוכלוסיה ערבית עוינת ולסכן את חייהם ואת חיי ילדיהם, בעיקר כאשר ההחלטה על הבניה כבר התקבלה, יש לזרז את סיום בניית העוקף לאלתר".