חברת מפלגת לייבור הבריטית, ג'ו קוקס, נורתה ונדקרה היום (ה') מחוץ לספריה בעיירה בירסטול שבאזור לידס, אנגליה. זאת, בתום אירוע ציבורי שהיא מקיימת בספריה מדי שבוע. לאחר שדווח ברשת "סקיי ניוז" דווח כי מצבה אנוש, וכי היא הובהלה לבית החולים במצב אנוש, משטרת מחוז ווסט יורקשייר הכריזה במסיבת עיתונאים כי היא מתה מפצעיה.

המשטרה המקומית אישרה כי נעצר חשוד בן 52, שטרם נמסרו פרטים נוספים בנוגע לזהותו. מפקד משטרת יורקשייר טען כי "על בסיס המידע הקיים, מדובר בתקרית מקומית". הוא הבהיר כי לא יימסר מידע בשלב זה על המניע למעשה.

קוקס באירוע במסגרת הקמפיין להישארות באיחוד האירופי (צילום מסך מתוך פייסבוק)
קוקס באירוע במסגרת הקמפיין להישארות באיחוד האירופי (צילום מסך מתוך פייסבוק)

על פי חלק מהדיווחים בכלי התקשורת, התקיפה אירעה על רקע תמיכתה של קוקס בהישארות באיחוד האירופי, לקראת משאל העם בנושא שייערך בשבוע הבא. אדם נוסף שעובד באזור טען כי "מסתבר שהבחור שעשה את זה צעק ' תחילה'", סיסמה שמזוהה עם התומכים ביציאה מהאיחוד. המשטרה סירבה לאשר את הדיווח.

ברשת "סקיי ניוז" דווח כי הקמפיין ליציאה מהאיחוד הכריז על השהיית פעילות האוטובוס הרשמי של הקמפיין לפי שעה, בעקבות הירי, עד להודעה חדשה. שני המטות המרכזיים בעד ונגד הישארות באיחוד הכריזו על השהיית כל הפעילות במסגרת הקמפיינים לשארית היום.

עדי ראייה דיווחו כי קוקס, בת 41 ואם לשניים, נותרה לדמם על המדרכה מחוץ לספריה. המוכר בחנות שנמצאת מול הספריה סיפר כי התוקף המתין לה מחוץ לספריה. "הייתי בחנות ושמעתי צעקה, ואז ירי", אמר. "יצאתי וכולם ברחו. לא הצלחתי לראות בדיוק מה קרה, כי זה היה מאחורי מכונית".

קוקס נבחרה לפרלמנט הבריטי כנציגת מחוז באטלי וספן בבחירות הכלליות האחרונות בשנת 2015. היא מילאה בעבר שורת תפקידים בארגוני סיוע בינלאומיים, כולל "אוקספם" ו-"Save the Children". כמו כן, היא נודעה לאחרונה בשל תמיכתה בקליטת פליטים סורים.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא