ארתור ג'ונס מועמד ניאו-נאצי לקונגרס מטעם הרפובליקנים. צילום: מתוך אתר הקמפיין

ארתור ג'ונס' מכחיש שואה מובהק בעל עמדות אנטישמיות זכה אתמול (שלישי) בפריימריז הרפובליקנים באילינוי, ויתמודד על מושב בקונגרס מטעם מפלגת השלטון.

לפי ה"ניו יורק טיימס", זוהי הפעם השלישית בה מתמודד ג'ונס לקונגרס וניצחונו הושג לאחר שהרפובליקנים לא הצליחו להציב מולו שום יריב רלוונטי. "גם אם רק אני ואשתי היינו מצביעים עבורי – הייתי מנצח בפריימריז", אמ ג'ונס בראיון לתקשורת, והוסיף: "עד כדי כך המפלגה הרפובליקנית פישלה".

המפלגה הרפובליקנית באילינוי התנגדה באופן נחרץ להפיכתו של ג'ונס למועמד מטעמה. ראש המפלגה הרפובליקנית במדינה כינה אותו "נאצי" ואמר כי "לדעותיו הדוחות והבריוניות אין מקום בשיח במדינה".

ג'ונס בן ה-70 הוא סוכן ביטוח במקצועו שהיה בעברו חברה במפלגה הנאצית האמריקנית, ופעיל במשך שנים בתנועה למען עליונות הלבנים. במהלך סוף השבוע אמר ג'ונס כי הרקע הנאצי שלו "נמצא בעבר". אך אתר הקמפיין שלו מקדיש חלק שלם לפרסומים של ידיעות ומאמרים העוסקים בהכחשת שואה.

ביו היתר פרסם ג'ונס באתר שלו מאמר תחת הכותרת "הונאת השואה",  מאמר אחר באותו הדף עוסק ב"הונאת האוכל הכשר". מאמרים נוספים עוסקים בקונספירציות הקשורות ב"זיוף" השואה וזיוף זהותם של הניצולים.

מתוך אתר הקמפיין של ג'ונס
מתוך אתר הקמפיין של ג'ונס
עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20