הערב (ש') זכתה המתמודדת הישראלית לאירוויזיון, בתחרות היוקרתית. אחרי תחרות מורטת עצבים, במהלכה נתנו השופטים את הניצחון דווקא לאוסטריה, הצליחה נטע לגבור על כולם ולהבטיח כי אירוויזיון 2019 יתקיים בישראל. בתוך התחרות, עלתה נטע לבצע את השיר וסיימה אותו בקריאה: "לשנה הבאה בירושלים!"

נטע הגיעה לגמר אחרי חזרה גנרלית מצויינת שהחזירה לה את המקום השני בטבלאות ההימורים, זאת אחרי שכבר צנחה למקום הרביעי בתום חצי הגמר הראשון.

מפיקי התחרות שיבצו את השיר TOY במקום ה-22 מתוך 26 שירים. השתתפות בחלקו השני של המשדר הארוך נחשבת כמועדפת, משום שהצופים נוטים לזכור את השירים האחרונים טוב יותר. למרות זאת שירים מנצחים מגיעים גם מהחלק הראשון, כך למשל סלבדור סוברל, זוכה התחרות בשנה שעברה שובץ כשיר מספר 11.

לאחר 26 השירים המתחרים יגיע מופע אומנותי כשבסיומו יציגו 43 דוברים מ-43 מדינות ברחבי , אסיה ואוסטרליה את דירוג השירים במדינתם. לאחר שאלה יסיימו להציג את הניקוד בשיטה המוכרת לכם, ארבע המנחות יחלקו את נקודות הצבעת הקהל בבית על פי שיטת הניקוד החדשה שנכנסה לתוקף לפני שנתיים.

נטע ברזילי. צילום: צילום מסך

 

בנוסף, נשיא המדינה שוחח הערב עם נטע ברזילי ואיחל לה הצלחה: "נטע היקרה שלנו, רציתי לדבר איתך לפני שהכל מתחיל, כדי להגיד לך כמה אנחנו גאים בך, לא משנה מה תהיה התוצאה היום בלילה", אמר הנשיא והוסיף:

"את יוצרת מוכשרת ומופלאה, שמציבה את מדינת ישראל בקדמת הבמה של היצירה בכל העולם, ואני רוצה להגיד לך תודה על הדרך שעשית עד עכשיו. לא משנה מה תהיה התוצאה הערב- את עבור כולנו סמל לניצחון.

כשאת עולה הערב תזכרי- את לרגע לא לבד, מדינה שלמה מאחורייך. מירושלים, ממני ומנחמה אני שולח לך 'דוז פואה'." נטע הודתה לנשיא על השיחה בהתרגשות גדולה ואמרה: "אני מרגישה מצוין אנחנו במתח, אבל אנחנו עושים עבודה מטורפת כל המשלחת. כולם מרימים לי ודואגים שאהיה באנרגיה הכי טובה שיש ואני שומרת על קור רוח. יאללה נעשה את זה, קטן עלינו".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.