הערב (שני) פורסמו בחדשות 13 הקלטות של ראש הממשלה בנימין מסוף שנת 2017 ובהן הוא הביע את דעתו לשר התקשורת שכיהן באותה התקופה. מתוך השיחות עולה כי פעל לשינויים בעולם התקשורת, ביקש  לבטל את מועצת הכבלים והלוויין ופעל למען שידורי החדשות של . בהקלטות מעורב גם בכיר בליכוד ששמו לא נחשף.

באחת ההקלטות זעם נתניהו על ידיעה שנאמר בה כי השרה לשעבר איילת שקד יזמה לאפשר לערוץ 20 להעלות שידורי חדשות "אתה השתגעת?" שאל נתניהו את השר קרא  "הם מעכבים את זה" אמר בהתייחסו לשרה שקד "מי עושה את הדבר הזה? מי יזם את זה?". קרא ענה "משלנו" ונתניהו ענה "סליחה? שקד שלנו?".

בתגובה להדלפות כתב השר לשעבר איוב קרא בחשבון הטוויטר שלו: "‏הכתבה שפרסם היום ערוץ 13 ע"י הכתב ספי עובדיה זה מעשה נבזי וחמור הגורם לפגיעה מכוונת באמנותי ובדרכי. ‏אם לא יובהר מיד כיצד הודלפו הציטוטים לתקשורת אפנה למשטרת ישראל"

האזינו לשיחות כפי שפורסמו על ידי חדשות 13:

יצוין כי במהלך ראיון שנתן השר קרא לערוץ 20 במהלך חודש יוני נשאר השר לשעבר על ידי כתבנו המדיני: "יש לך הרבה מידע כשר תקשורת, כבר כנסת בכיר על ראש הממשלה. אתה מתכוון אולי בקרוב להוציא אותו? לחשוף לציבור דברים שאתה יודע?". קרא ענה בנחרצות: "יש הרבה דברים, אני לא מתעסק בלכלוך ולא בדרים שאני לא אוהב אותם ואתה לא אוהב אותם", עוד הוסיף: אני יודע שהציבור מצפה ממני לגלות הרבה דברים שידעתי. אני מבטיח לך דבר אחד אני לא פוגע בראש הממשלה".

 

 

 

 

 

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.