מועדי השיחות של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם שלדון אדלסון, הבעלים של עיתון "ישראל היום", ועמוס רגב, לשעבר עורך העיתון, נחשפו הערב (א') בחדשות 10.

רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90
רה"מ נתניהו ושלדון אדלסון בחנוכת בית הספר לרפואה באוני' אריאל. צילום: בן דורי, פלאש 90

עפ"י הפרסום, במהלך שלוש שוחח נתניהו 230 שיחות עם רגב ו-120 שיחות עם אדלסון. במהלך חודש הבחירות ינואר 2013 שוחח נתניהו עם רגב 15 פעמים כשחלק מהשיחות מתקיימות בשעת סגירת הגליון. וביום הבחירות שוחח עם רגב ועם אדלסון.

ב-12.11.2014 בו עבר חוק "ישראל היום" בקריאה טרומית ע"י חלק מחברי הקואליציה על אף התנגדותו של נתניהו, שוחח רה"מ שלוש פעמים עם אדלסון.  זמן לא רב לאחר מכן נודע על הקדמת הבחירות וקיומם במרץ 2015.

במהלך חשיפת הפרטים בחדשות 10 הציג העיתונאי רביב דרוקר את כותרותיו של עיתון "ישראל היום" במהלך תקופה זו ומנגד את כותרת העיתון המתחרה "ידיעות אחרונות". על כך הגיב הערב דרור אידר, עיתונאי "ישראל היום", בטוויטר: "אחרי הרעש הגדול של דרוקר התגלתה יכולתו האפסית בניתוח טקסטים. אז רה"מ דיבר עם עמוס רגב. דרוקר לא יכול לחבר אפילו כותרת אחת עם השיחות. קשקוש".

עוד הוסיף אידר כי "דרוקר כאחד מרועי העדר התקשורתי, "גילה" שישראל היום הפוך מ"ידיעות אחרונות".וואו! הנשק של השמאל מידרדר לחולשה אינטלקטואלית שאינה יותר מרכילות".

פרקליטו של רה"מ: "השיחות יפורסמו – כולם מדברים עם מו"לים"

פרקליטו של רה"מ, עו"ד עמית חדד, אמר בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל כי מועדי השיחות יפורסמו בהתאם להחלטת בג"ץ. "זה לא דבר מיוחד – כולם מדברים עם מו"לים. זה ידוע לכולם, וזו צביעות מדרגה ראשונה", העיר.

כזכור, בחודש שעבר פסק בית המשפט העליון כי על משרד ראש הממשלה לחשוף את מועדי השיחות שקיים ראש הממשלה בנימין נתניהו עם אדלסון ורגב. הפסיקה הגיעה בעקבות ערעור שהגישו חדשות ערוץ 10 והעיתונאי רביב דרוקר, על החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים לפיה אין לפרסם את המידע. בעדותו האחרונה מסר אדלסון לחוקרים כי ראש הממשלה נתניהו בירר איתו את האפשרות לבטל את מוספי סוף השבוע של 'ישראל היום', זאת כחלק משיחות נתניהו-מוזס.

מתוך 'הפטריוטים' א' – ה' ב-22:00

נתניהו עצמו לא הכחיש את דבר השיחות עם רגב ואדלסון ואף חשף בשבוע שעבר בעמוד הפייסבוק שלו כי בין השנים 2012-2015 קיים כ-100 שיחות טלפון עם מו"ל ישראל היום שלדון אדלסון ויותר מ-200 שיחות טלפון עם העורך הראשי עמוס רגב. לדבריו, מדובר ביחסים מקובלים, "בין הפוליטיקה והתקשורת מתקיים שיח קבוע ומתמשך – כך מקובל בדמוקרטיה". כדוגמה הציג שיחה בין דוברת המחנה הציוני לעורך אתר Ynet בבחירות 2015.

רה"מ הסביר: "אדלסון הוא חבר קרוב שלי מזה כשלושים שנה ואני שמח לשוחח איתו מעת לעת. בשנים 2012-2015 שוחחתי איתו בממוצע של 0.75 שיחות בשבוע. בתקופה זו עמוס רגב ערך את עיתון 'ישראל היום', העיתון הנקרא ביותר בישראל שמייצג את הקו הלאומי-שמרני בישראל. שוחחתי איתו בממוצע 1.5 שיחות בשבוע. נהגתי גם לשוחח מעת לעת עם מו״לים ועורכים ראשיים של כלי תקשורת אחרים, כפי שכולם נוהגים".

"אני מתנגד עקרונית לחשיפת השיחות שמתקיימות בין פוליטיקאים לאנשי תקשורת", כתב, "לדעתי ההתערבות הזאת ביחסים המורכבים בין תקשורת לפוליטיקה אינה משרתת את הדמוקרטיה, אלא להיפך".

רה"מ ביקש מבג"ץ לקיים דיון נוסף בנושא. "אני מקווה שהוא יפסוק הפעם אחרת. בכל מקרה, אין לקבל מצב שבו מקיימים סטנדרט אחד לי וסטנדרט אחר לכל השאר", כתב וקבע: "אם חושפים – חושפים הכל. לכן במקרה שבג"ץ ידחה את בקשתי, הסטנדרט האחיד יחייב שכל הפוליטיקאים יחשפו את פרטי השיחות שלהם עם אנשי התקשורת".בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20