יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90
יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90

בחדשות 2 נחשפו הערב הקלטות בהן נשמע בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, משוחח עם אורי מימון, בנו של איש העסקים קובי מימון במהלך בילוי משותף במועדוני חשפנות בתל אביב. בין היתר, מתבדח נתניהו ואומר למימון את המשפט: "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 שקל". מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2".

הקלטות נחשפו לאחר שבמהלך היום נפוצו דיווחים על ניסיון מצד עורך דינו של ראש הממשלה למנוע את הפרסום. כך או כך, הקלטות פורסמו הערב ובהן נשמע יאיר נתניהו במהלך בילוי משותף עם בנו של מימון – איש העסקים שמחזיק בשליטה בחברת "ישרמקו", אחת משותפות הגז, ועם חבר נוסף – רומן אברמוב. השלושה מבלים במועדוני חשפנות ומתווכחים על התשלום לחשפניות כשהם מלווים במאבטח ונהג.

בין היתר, נשמע הדו-שיח הבא:

נתניהו: "אחי, אתה חייב לפרגן לי, אחי אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה. נלחם בכנסת בשביל זה אחי".

מימון: "מה?".

אברמוב: "אתה חייב לנו, אתה חייב לנו 25 אלף".

נתניהו: "אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר. הצגה, אתה לא יכול לפרגן לי ב400 שקל?".

מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2, כל יציאה מהבית מושא לתחקיר וכל שיחה יעד להקלטת סתר. רדיפה, שפיכות דמים ושיימינג – – כל האמצעים כשרים בעיניכם לפגוע בממשלת הליכוד בראשות נתניהו, גם במחיר פגיעה חסרת מעצורים בבני משפחתו. אינכם בוחלים אפילו בשימוש בהקלטת סתר שנערכה באופן מגמתי ושנעשתה באופן מביש ובלתי חוקי ע"י נהג במשרד רה"מ.

ברשעות חטטנית כזאת לא סיקרתם אף בן משפחה של שום ראש ממשלה אחר, כולל בני משפחה שהפגינו נגד חיילי צה"ל בזמן מבצע צבאי וזכו כמעט לאפס סיקור. מסע הצייד שלכם הגיע לשפל חדש וחסר תקדים עם פרסום הקלטת סתר של דברים שנאמרו בצחוק לפני שנתיים וחצי בין צעירים בבילוי עם אלכוהול. הדברים אינם ראויים לשידור בתכנית של רכילות זולה, לא כל שכן במהדורת חדשות מרכזית. גורמי האבטחה הם אלה שמחליטים על סידורי האבטחה וההסעה של בניו של ראש הממשלה. כשאתר איראני מפרסם את תמונותיהם של יאיר ואבנר וקורא לחיסולם, כנראה שיש לגורמי האבטחה סיבה טובה לעשות זאת.

לראש הממשלה אין שום קשר עם קובי מימון, אותו פגש רק פעם אחת לפני כעשר שנים. ראש הממשלה נתניהו העביר את מתווה הגז דווקא משום שרצה להציב תחרות לשדה הגז תמר שבבעלותו של קובי מימון. ראש הממשלה כלל לא ידע על הקשר בין בנו יאיר לבנו של קובי מימון. יאיר כלל לא מצוי בנושא מתווה הגז, ואם דיבר בנושא, ברור שעשה זאת בבדיחות הדעת. אין בכוונתנו להתייחס ליתר הרכילות הזולה והמרושעת על קטעי דברים שנאמרו בצחוק לאחר ערב של שתיה, שאינם משקפים כלל את עמדותיו של יאיר, ושהוצאו מהקשרם בהקלטת הסתר המבושלת, המגמתית והלא חוקית. הגיע הזמן שתעזבו את ילדיו של ראש הממשלה ותתמודדו איתו ישירות בקלפי".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20