העיתון הלבנוני אל אח'באר פרסם הבוקר כי נחשפה חוליית דאע"ש שהופעלה ע"י ישראל נגד מטרות חמא"ס ברצועה. מקורות ברצועה: בן אחותו של סנואר הצטרף לדאע"ש.

העיתון אל אח'באר הלבנוני מדווח הבוקר, כי באחרונה עצרו מנגנוני המודיעין של החמא"ס חוליה שגויסה על ידי השב"כ הישראלי ופעלה תחת מסווה של דאע"ש, תוך שחבריה מאמינים כי הם פועלים עבור הארגון האסלאמי הקיצוני.
על פי הפרסום, עקבו אנשי המודיעין של החמא"ס אחר קבוצות סלפיות קיצוניות במשך החודשים האחרונים עד אשר הצליחו לחשוף חוליה, שתכננה לפגוע במטרות צבאיות של החמא"ס ובמוסדות ממשל ומשפט.
בין השאר, טוענת חמא"ס, כי החוליה שנחשפה תכננה לפגוע גם במאגרי הנשק האיכותיים שבידי הארגון.
במהלך פעולת החשיפה נתפסו אנשי "דאע"ש" המשוטטים בדירה בעזה כאשר ברשותם ציוד מיוחד, מכשירים מתקדמים וכן סכומי כסף ואף אופנועים, שעליהם הותקנו חומרי נפץ והיו אמורים לשמש את החוליה, כדי לפגוע במחסומים ובשיירות של מנגנוני הביטחון של החמא"ס ברצועה.

 

Photo by Hassan Jedi/Flash90

 

"אל אח'באר", בעל מקורות טובים ברצועה ובחזבאללה, מציין כי פעילי החוליה היו סבורים כי הם פועלים עבורה דאע"ש וכי הארגון תומך בפעילותם, אלא שהתברר כי ראש החוליה הודה בחקירה, כי בעבר יצר קשר עם השב"כ הישראלי והפעיל את החוליה עבור המודיעין הישראלי.
חמא"ס טוענת עוד כי אנשי החוליה אספו מידע נגד הפלגים השונים ברצועה אך בעיקר נגד מערכות התקשורת של חמא"ס.
אנשי החוליה הונחו לפעול באמצעות אופנועים ממולכדים וחגורות נפץ נגד מחסומי המשטרה של חמא"ס.
באוקטובר האחרון אירעו מספר פיגועים נגד מחסומי המשטרה ברצועה, בהם נהרגו שלושה שוטרים. חמא"ס טענה כי הפיגועים בוצעו על ידי אופנועים ממולכדים וחגורות נפץ.
עם חשיפת החוליה, העלתה חמא"ס את רמת הכוננות, שכן עלה מהחקירה, כי פעולות אחדות כבר יצאו לדרך.

 

סנוואר
מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סנוואר. צילום: עבד ראחים קאטיב, פלאש 90

 

מקור ברצועה טוען, כי כבר באפריל האחרון עצרה חמא"ס מספר פעילי דאע"ש וברשותם חגורות נפץ. עוד יצוין, כי באחרונה חשפו מקורות ברצועה בפני ערוץ i24news כי מצעאב מטאווע, בן אחותו של יחיא סנואר, מנהיג חמא"ס ברצועה, הצטרף בעצמו לפרובינציית סיני של דאע"ש, שמנהלת לחימה קשה מול מצרים.
מטאווע היה פעיל ביחידת הקומנדו הימית של גדודי אל קסאם, בנו של מטיף מפורסם בעזה ורופא, שהיה בעבר פעיל בהנהגת חמא"ס, הסתנן לסיני, מלווה במספר פעילים שמזוהים עם דאע"ש.

בתוך כך אומר מאהר עביד, ראש "מטה הגדה" וחבר הלשכה המדינית של חמא"ס, כי מצבה הכלכלי של התנועה אינו מאפשר לה לפי שעה, לצאת לסבב לחימה נגד ישראל, אך עם זאת הוא אומר, כי הארגון נערך להגנה על רצועת עזה ולתגובה נגד פעולותיה של ישראל.
הדברים האלו מתיישבים עם טענות שנשמעו לאחרונה גם בעיתון הלבנוני "אלאח'באר", לפיהם צפויה חמא"ס להמשיך במדיניות של ירי רקטות לסירוגין לעבר ישראל ובעיקר כתגמול על פעולות שונות. גם מותו בכלא בישראל של סעדי ע'ראבלי, אסיר ביטחוני, נכלל בקטגוריית הפעולות, עליהן צפויה חמא"ס להגיב.

 

Photo by Abed Khatib/Flash90

 

התקשורת הערבית מצטטת גורמים זרים וכלי תקשורת, שטוענים, כי חמא"ס סובלת באחרונה ממצוקה תקציבית משמעותית וממחסור במשאבים והדבר פוגע בפעילותה בשטחי איו"ש, עזה ואף בפעילות מערך החוץ שלה.
על פי מקורות אלו, מתקשה חמא"ס לשלם את משכורות אנשי חו"ל שלה, סגרה מוסדות ומשרדים וקיצצה במשכורות.
בכל זאת טוענים המקורות, כי אחדים מראשי עם מנגנוני ההתנגדות הצבאיים של חמא"ס קיבלו סכומי כסף גדולים אף שהם אינם פעילים.
הסיבה למשבר התקציבי היא כמובן השפעת משבר הקורונה על קטאר, איראן וטורקיה, שנשאו בעיקר נטל הסיוע לחמא"ס. מנהיג התנועה, איסמעיל הניה, שוחח בעניין זה עם שליט קטאר, עם מפקד משמרות המהפכה ואף עם ארדואן.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.